V Žilině gól nepadl. Slavia dál myslí na Ligu mistrů

SportPlus, ČTK
1. 8. 2007 21:53
Slávisté vezou ze Žiliny remízu. Za týden se rozhodne, kdo půjde dál.

Žilina - Fotbalisté Slavie hráli v prvním utkání 2. předkola Ligy mistrů v Žilině 0:0. Až odveta, která se hraje za týden na Strahově, tak rozhodne, kdo dostane šanci pokusit se o nemožné - tedy přes některý z velkých klubů vstoupit do soutěže šampionů.

Ale to se čekalo. V žádné předzápasové prognóze se neobjevil tip, že už po prvním utkání bude vymalováno.

S obranou sestavou do útoku

Byl to zápas, v němž v první půli Slávia v pasivitě trnula, aby nedostala gól, ale v druhé části oplatila totéž domácí Žilině. Zejména Vlček zkusil atakovat několikrát branku soupeře tak, že vyprodanému hledišti bylo ouvej. Jenže neuspěl.

Paradoxně Slavia byla lepší v té části fotbalové partie, do níž vyslal trenér Jarolím pasivnější sestavu - útočníka Šenkeříka nahradil defenzivnějším Švecem. Přesto tento tah přinesl ofenzivní chvilky, z nichž měla Žilina plnou hlavu starostí.

Jinak ale domácí byli v součtu lepším týmem. Nepotvrdili však svou pověst stroje na góly. Nejblíže mu byly při nastřelené tyči v první půli, marně se dožadovali penalty za údajnou ruku v pokutovém území v závěru zápasu.

Pražané zápas dohrávali bez vyloučeného Aračiče, který dostal v 87. minutě druhou žlutou kartu. První mu švédský rozhodčí dal přísně za zdržování, druhou už za zjevně úmyslnou ruku.

Šmicer potřebuje čas

Na hřiště v druhé půli přišel i velký navrátilec z Evropy. Vladimír Šmicer však ukázal, že potřebuje ještě nějaký čas k té formě, která ho zdobila, když v dresu Liverpoolu vyhrál Ligu mistrů.

O nepříjemný vzruch se postarala skupinka slávistických fanoušků. V 70. minutě naházeli na plochu světlice, až mezi ně museli napochodovat policejní těžkooděnci. Rozhodčí dokonce utkání na chvilku přerušil.

"Byl to pro nás těžký vstup do sezony, v prvním poločase jsme nebyli příliš odvážní směrem dopředu, navíc jsme ztráceli snadno míče na vlastní polovině, to pomáhalo Žilině získávat převahu," řekl o zápase pro slávistické stránky kouč Karel Jarolím.

"Jediné, co mohu svým hráčům vytknout je to, že jsme nevstřelili branku, nechybělo nám správné nasazení, v koncovce jsme ale postrádali klid," uvedl domácí trenér Pavel Vrba.