reklama

VIDEO Po finále Poháru osvoboditelů byl zastřelen fanda

Z titulu se radovali fotbalisté brazilského Internacionalu Z titulu se radovali fotbalisté brazilského Internacionalu autor: Reuters
Hned po ukončení zápasu se strhla rvačka na hřišti

Porto Alegre - Za triumf fotbalistů Internacionalu ve finále Poháru osvoboditelů zaplatil jeden z fanoušků brazilského klubu životem. Podle agentury AP byl devětadvacetiletý student ve městě Gravataí střelen do zátylku.

Muž byl zabit při hádce slavících fanoušků po výhře nad mexickou Guadalajarou. Zatím prý není jasné, kdo konflikt vyprovokoval, ani jestli ho mají na svědomí příznivci soupeře. Střelbu odnesli lehkými zraněními další dva lidé a zatčeno bylo pět podezřelých.

Internacional ve středeční odvetě zvítězil 3:2 a po výhře 2:1 z Mexika si připsal druhý triumf v Poháru osvoboditelů. Klub z Porto Alegre soutěž poprvé ovládl v roce 2006.

Čtěte také:
Lecjaksův vlastní gól naděje Anderlechtu na LM nezhatil
Jste klauni, vzkázal svazu potrestaný rebel Anelka

Ještě než převzal kapitán Internacionalu Bolívar nejcennější jihoamerickou klubovou trofej od legendárního Pelého, došlo na trávníku k ostudným scénám. Hráči se mezi sebou pošťuchovali a hrozící rvačce zabránila až policie, která vtrhla na hřiště.

Mexičané po zápase tvrdili, že je vyprovokovali domácí hráči a fanoušci. Stěžovali si na nedostatečná bezpečnostní opatření.

"Nechápu, jak mohli dopustit, že k něčemu takovému došlo. Ale zdá se, že jim to tady připadá normální," uvedl hostující kouč José Luis Real, jehož tým neuspěl ve snaze stát se prvním mexickým vítězem Poháru osvoboditelů.

Na incident se podívejte ZDE:

reklama