reklama

Čím víc sexu máte, tím lepší jste hráči, vyvrátil Guardiola "celibát" v Manchesteru

Pep Guardiola Pep Guardiola autor: Reuters
Respektovaný trenér Pep Guardiola zavedl v Manchesteru City přísná pravidla, ovšem vyvrátil, že by se nějak týkala intimního života hráčů: "Nikdy jsem sex nezakázal, něco takového bych nikdy neudělal. Čím víc ho máte, tím lepší jste hráči."

Praha – "Je nemožné hrát dobrý fotbal, pokud nemáte sex se svým partnerem," prohlásil trenér Manchesteru City Pep Guardiola. Nepřímo tak reagoval na nedávná slova Samira Nasriho, podle něhož respektovaný kouč zavedl přísná pravidla, která se dotkla také intimního života hráčů.

"Trenér třeba nařídil, že se po půlnoci nesmíme věnovat sexu ani v případě, že máme druhý den volno," řekl Nasri francouzské stanici L'Équipe.

Tabulky elitních fotbalových soutěží Tabulky elitních fotbalových soutěží Prohlédněte zde

Zkušený záložník je momentálně na hostování ve španělské Seville. Manchester po dlouhé době opustil, neboť měl nadváhu, což Guardiola nestrpí. A to není vše. Přísný kouč podle jiných hlasů částečně odepřel svým svěřencům připojení k internetu, aby docílili lepší komunikace, a důrazně jim připomněl, že pizza, některé džusy a těžká jídla rozhodně nepatří do zdravého stravování.

Se sexem však bývalý lodivod Barcelony a Bayernu Mnichov problém nemá. Naopak. "Nikdy jsem ho nezakázal, něco takového bych nikdy neudělal. Čím víc ho máte, tím lepší jste hráči," podotkl.

Je otázka, nakolik Guardiolova filozofie zabírá. Fotbalisté Manchesteru City jsou v domácí lize třetí. Na vedoucí Liverpool sice ztrácí jen dva body, ovšem zezadu na ně dotírá Arsenal a Tottenham.

reklama