Chelsea je ve finále. V Ligovém poháru vyřadila Tottenham po penaltovému rozstřelu

Brankář Chelsea  Kepa Arrizabalaga likviduje v penaltovém rozstřelu pokus Lucase Moury z Tottenhamu Brankář Chelsea Kepa Arrizabalaga likviduje v penaltovém rozstřelu pokus Lucase Moury z Tottenhamu autor: Reuters
Po jednoznačném postupu obhájce trofeje Manchesteru City rozhodla druhé semifinále anglického Ligového poháru až střelba pokutových kopů. Chelsea v odvetě londýnského derby porazila v domácím prostředí fotbalisty Tottenhamu 2:1 a uspěla i v penaltovém rozstřelu, ve kterém zvítězila 4:2.

Úvodní zápas vyhrál Tottenham brankou z kontroverzní penalty, v odvetě ale nastoupil bez autora gólu Kanea, Alliho i Son Hung-mina a o náskok po necelé půlhodině přišel. Kanté se po rohu opřel do odraženého míče, který k němu doskákal až za vápno, a prostřelil brankáře Gazzanigu. Ještě před poločasem Chelsea přidala druhou branku, zblízka se trefil neobsazený Hazard.

Hosté ale na Stamford Bridge dokázali krátce po změně stran snížit, když centr z levé strany poslal hlavou do sítě Llorente. Po 90 minutách tak přišly na řadu pokutové kopy, které proměnili všichni čtyři střelci Chelsea, zatímco hostující Dier v třetí sérii překopl branku a Lucase Mouru pak vychytal Arrizabalaga.

Manchester City v semifinále nastřílel třetiligovému Burtonu deset gólů. Po domácím vítězství 9:0 vyhrál vysoký favorit ve středeční odvetě 1:0. Finále se bude hrát 24. února.