reklama

Fanoušci Rangers se chystají na derby s Celtikem. Nedoprovázejte nás, vyzývá Gerrard

Covid Rangers nestopl, fanoušci zaplavili město. Soupeř Slavie ukončil vládu Celtiku Útok na desátý titul v řadě Celtiku nevyšel a po víkendové remíze slaví vítězství ve skotské Premier League čtvrteční soupeř Slavie Glasgow Rangers. Fanoušci následně bouřlivě slavili v ulicích. Foto: Reuters
Trenér fotbalistů Glasgow Rangers Steven Gerrard vyzval fanoušky, aby tým příští neděli nedoprovázeli k derby na stadion Celticu.

Při oslavách titulu příznivci nejúspěšnějšího skotského klubu, který hraje osmifinále Evropské ligy s pražskou Slavií, porušili koronavirová pravidla.

"Hráči nechtějí nic víc, než slyšet fanoušky zpívat a fandit na stadionu. Bohužel v současné době tam s námi být nemůžete a ani s námi nemůžete jet do Parkheadu," uvedl na klubovém webu Gerrard. Parkhead je čtvrť v Glasgow, kde leží stadion Celtic Park.

Rangers si minulý víkend zajistili 55. ligový titul v historii a první po deseti letech. Tisíce jeho fanoušků se shromáždilo u stadionu, tréninkového centra a v centru města a porušilo tak koronavirová pravidla. Policie 28 lidí zatkla a dalším rozdala pokuty. Chování příznivců vyvolalo nevoli veřejnosti a kritizovala ho i skotská premiérka Nicola Sturgeonová.

"Být trenérem tohoto skvělého fotbalového klubu je velká pocta a s ní se váže i velká zodpovědnost. Měli bychom se postarat o udržení dobrého jména této 150 let staré instituce, jež zastupuje mnohem více než jen 11 hráčů na hřišti," uvedl Gerrard.

Jeho svěřenci ve čtvrtek v prvním osmifinále remizovali na hřišti Slavie 1:1, odveta se hraje na Ibrox Stadium příští čtvrtek.

reklama