reklama

Lékařka Carneirová, kterou urážel Mourinho, nakonec kývla na milionové odškodnění

Eva Carneirová a José Mourinho. Eva Carneirová a José Mourinho. autor: Facebook
V pondělí odmítla 41 milionů korun, na další nabídku londýnské Chelsea už ale kývla. Bývalá lékařka klubu Eva Carneirová obdrží peníze jako mimosoudní vyrovnání za to, že v klubu musela skončit po sporech s trenérem José Mourinhem.

Londýn - Bývalá lékařka fotbalistů Chelsea Eva Carneirová se dnes přece jen dohodla s londýnským klubem i trenérem Josém Mourinhem na mimosoudním vyrovnání za své propuštění. Ještě v pondělí přitom podle britských médií odmítla nabídku Chelsea na odškodné ve výši 1,2 milionu liber (41,2 milionu korun).

Dohoda byla uzavřena těsně před tím, než Carneirová v Mourinhově přítomnosti předstoupila v Londýně před soud s výpovědí. Podmínky urovnání jsou tajné, ale součástí je omluva, kterou již Chelsea zveřejnila.

Potvrzeno, José Mourinho je novým koučem United Potvrzeno, José Mourinho je novým koučem United Čtěte zde

Spor dvaačtyřicetileté Carneirové s Chelsea a jejím tehdejším trenérem vypukl loni v srpnu. Lékařka v závěru úvodního utkání sezony anglické ligy proti Swansea spěchala na hřiště ošetřit Edena Hazarda v situaci, kdy Chelsea po vyloučení hrála v deseti.

Mourinho označil chování svého lékařského týmu za "impulzivní a naivní" a podle tvrzení Carneirové se dopustil ještě na hřišti urážlivých poznámek na její adresu.

Klub po tomto utkání přeřadil lékařku na práci mimo hlavní tým a šest týdnů poté rodačka z Gibraltaru skončila v klubu úplně. Kromě žaloby na klub kvůli vynucenému odchodu zažalovala Carneirová také Mourinha za šikanování a diskriminaci.

Londýnský klub na svých internetových stránkách uveřejnil omluvu lékařce s konstatováním, že při ošetřování Hazarda postupovala přesně podle předpisů. Chelsea poděkovala Carneirové za odvedenou práci a také za Mourinha, který od konce května vede konkurenční Manchester United.

O Mourinha se zajímá reprezentace Indonésie. Nabízí mu 13 milionů liber ročně O Mourinha se zajímá reprezentace Indonésie. Nabízí mu 13 milionů liber ročně Čtěte zde

"Ulevilo se mi, že jsme dnes byli schopni tento případ uzavřít. Bylo to mimořádně těžké a bolestivé období pro mě i mou rodinu a teď se těším, že se v životě posunu dál. Chci poděkovat všem, kteří mě podporovali," uvedla Carneirová v prohlášení.

reklama