Mourinho při ostré premiéře dovedl United k trofeji, superpohár rozhodl Ibrahimovic

Zlatan Ibrahimovic se raduje z vítězné branky Zlatan Ibrahimovic se raduje z vítězné branky autor: Reuters
Manchester United v prvním ostrém zápase pod vedením José Mourinha porazil Leciester 2:1 a získal anglický superpohár.

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United v premiéře pod koučem Josém Mourinhem zdolali vítěze Premier League Leicester 2:1 a získali anglický Superpohár. O vítězný gól se postarala sedm minut před koncem letní posila United z Paris St. Germain, švédský útočník Zlatan Ibrahimovic.

Přestup Pogby do United je na spadnutí! Juventus jej do Manchesteru pustil na zdravotní prohlídku Přestup Pogby do United je na spadnutí! Juventus jej do Manchesteru pustil na zdravotní prohlídku Čtěte zde

"Rudé ďábly" poslal do vedení záložník Jesse Lingard, který si ve 31. minutě proklestil cestu přes několik obránců a sólovou akci zakončil přesnou střelou. Sedm minut po přestávce ale vyrovnal po zaváhání obránců Manchesteru jeden ze strůjců překvapivého triumfu "Lišek" v posledním ročníku anglické ligy Jamie Vardy.

V závěru odvrátil možné prodloužení Ibrahimovic, který poslal do branky centr Antonia Valencii. United hráli o Superpohár již potřicáté a připsali si 21. vítězství. Leicester naopak nenavázal na svůj triumf při jediné účasti v roce 1971. Mourinho si spravil chuť po loňském roce, kdy v Superpoháru prohrál na lavičce Chelsea s Arsenalem 0:1.

Tak Ibrahimovic gólem spasil Mourinha. United vyhráli anglický superpohár Tak Ibrahimovic gólem spasil Mourinha. United vyhráli anglický superpohár Prohlédněte zde