reklama

Slzy na trávníku. Obránce Porta po srážce upadl do bezvědomí, má poraněnou míchu

Asociated Press |  00:43
Portugalskou fotbalovou ligou otřáslo zranění obránce Nanua z Porta po srážce s brankářem.

Šestadvacetiletý reprezentant Guiney-Bissau upadl do bezvědomí a Porto v pátek potvrdilo, že má těžký otřes mozku a poraněnou míchu.

Následky by nicméně neměly být dlouhodobé, vedení druhého celku tabulky dnes oznámilo, že Nanu už byl propuštěn z lisabonské nemocnice, kde strávil noc, a dál se bude zotavovat doma.

Nanu se srazil s ruským gólmanem Belenenses Stanislavem Kricjukem. Oba nabíhali na centr, Kricjuk ze střetu vyvázl bez újmy.

Naopak Nanuovi trvalo, než nabyl vědomí. "Utrpěl otřes mozku, poranění míchy a ztrátu paměti. Zůstává pod dohledem lékařů," uvedlo Porto.

Zápas byl kvůli ošetření přerušen na deset minut, hráči byli otřeseni a někteří podle agentury Reuters i plakali. Následky zranění by ale pro Nanua neměly být dlouhodobé.

"Křičel jsem na obránce, že balon mám. Nevletěl jsem do Nanua rukama nebo pěstmi, jak by se z některých obrázků mohlo zdát. Srazili jsme se bokem a hlavami. Měl jsem víc štěstí," uvedl Kricjuk.

Zápas skončil bezbrankovou remízou. Obhájce titulu Porto je v tabulce druhé o tři body za Sportingem Lisabon.

Drsná srážka přišla jen pár dní po utkání ve druhé francouzské lize, v němž do bezvědomí upadli brankáři obou týmů.

Chvíle strachu ve Francii. Při utkání upadli do bezvědomí brankáři obou týmů Chvíle strachu ve Francii. Při utkání upadli do bezvědomí brankáři obou týmů Čtěte zde
reklama