Sheffield
  • 41. Rice (pen.)
  • 58. Diop
  • 90+6 Fredericks

Vítejte u online přenosu z utkání 24. kola Premier League mezi West Hamem a Sheffieldem. Utkání se odehraje v pondělí 15. února 2021 od 19:00.

Domácí West Ham je jedním z největších překvapení letošního ročníku Premier League. Londýnský celek je totiž po 23 utkáních na šesté pozici, přičemž případným dnešním vítězstvím se může dostat dokonce i před čtvrtý Liverpool. Právě s tímto týmem sice West Ham prohrál poslední domácí zápas, ale předtím na své půdě zaznamenal sérii pěti zápasů bez porážek. Naposledy se Kladiváři utkali v rámci FA Cupu s Manchesterem United, kterému v prodloužení podlehli.

SESTAVA WEST HAMU

Fabiański - Diop, Dawson, Cresswell - Coufal, Souček, Rice, Johnson - Lingard, Lanzini - Bowen

Martin - Alves, Baptiste, Benrahma, Coventry, Fornals, Fredericks, Noble, Odubeko

Oproti domácím jsou na tom hosté výrazně hůře. Aktuálně mají na kontě jen 11 bodů a jsou nejžhavějším kandidátem na sestup. Ve 23 utkáních navíc Sheffield vstřelil jen 15 branek a venku dosud získal pouhé čtyři body. Dnes tak statisticky všechno hraje v neprospěch United. Na druhou stranu, z posledních pěti utkání má Sheffield tři vítězství, když porazil doma Bristol i West Brom a venku v závěru ledna také Manchester United.

SESTAVA SHEFFIELDU

Ramsdale - Basham, Egan, Ampadu - Bogle, Lundstram, Norwood, Osborn, Stevens - McGoldrick, Sharp

Foderingham - Baldock, Brewster, Bryan, Burke, Jagielka, Lowe, Maguire, McBurnie

1.

Sheffield bez problémů ubránil úvodní nákop soupeře a Dawson na půli fauloval McGoldricka.

2.

První centr do pokutového území West Hamu. Stevens nenašel McGoldricka.

3.

Manuel Lanzini by dnešní 28. narozeniny rád oslavil brankou, nicméně na šanci si musí počkat. Momentálně se totiž nacházel v ofsajdu.

4.

První slibná standardka ve prospěch domácího mužstva. Osborne sice zasáhl míč, ale spolu s ním trefil i Bowenovu nohu.

5.

Velmi kvalitní zakončení Decalana Ricea vyrazil pozorný gólman Sheffieldu, ale poté došlo ke střetu v pokutovém území a je pískána penalta!

6.

K faulu podle všeho došlo, ale Dawson se v momentě Riceova rozehrání volného kopu nacházel v ofsajdu. Penalta je proto odvolána.

8.

Sheffield se nastěhoval na útočnou polovinu. McGoldrick si v šestnáctce skvěle našel Norwoodovu přihrávku, ale bohužel pro hosty mu nevyšel krok ideálně k možnosti zakončení.

9.

Coufal se Součkem odzbrojili soupeře, ale poté si nerozuměli v ofenzivní činnosti.

10.

Vladimír Coufal dobře zastoupil nedůrazného Diopa a posunul míč aspoň za brankovou čáru. Roh pro Sheffield.

11.

Parádní centr na střed malého vápna. Míč se odrazil od Dawsona a div, že nezamířila do brány Łukasze Fabiańského.

12.

Následující roh už nepřinesl další ohrožení domácího gólmana. West Ham hru přenáší za půlící čáru.

14.

Bowen s Lanzinim si skvěle rozuměli u středové čáry a rázem z toho byla zajímavá situace. Míč se dostal na levou stranu k Lingardovi, jenž přízemním obstřelem prověřil hostujícího gólmana.

15.

V závěru 15. minuty se dopustil nedovoleného zákroku Souček, který šel do riskantního skluzu a zasáhl nohy soupeře.