reklama

Zaútočil při finále na pohár. Dostal pokutu 210 eur

Jimmy Jump bere útokem mistrovskou trofej Jimmy Jump bere útokem mistrovskou trofej autor: Reuters
Vetřelcem byl známý narušitel Jimmy Jump

Johannesburg - Španělský fanoušek, který v neděli vběhl na hřiště před začátkem finále fotbalového šampionátu v JAR a snažil se nasadit čepici na trofej pro mistry světa, dostal pokutu 210 eur (asi 5300 korun).

Častý narušitel sportovních a kulturních akcí, známý jako Jimmy Jump, strávil 20 hodin ve vězení, než mu soud ve zrychleném řízení udělil peněžitý trest.

Čtěte také:
Finále jako peklo. Webb: Nejtěžší dvě hodiny v kariéře
Smutný Cruijff: Nizozemci ve finále? Sprostý antifotbal
Blatter zkritizoval finalisty: Kam se podělo fair play?

K incidentu došlo krátce před nástupem finalistů na trávník. V tu chvíli byla slavná trofej bez dozoru uprostřed hřiště poté, co ji tam donesl kapitán bývalých šampionů Ital Fabio Cannavaro. Ve chvíli, kdy Jimmy Jump k trofeji doběhl, zastavila ho ochranka a odvedla tunelem ze hřiště, kde ho předala policii.

Na incident se podívejte ZDE:

Čtyřiatřicetiletý Jimmy Jump je téměř profesionálním narušitelem veřejných akcí. Jen pár dní před startem šampionátu se v přímém přenosu objevil na pódiu při celoevropské hudební soutěži Eurovision. Na kontě má i desítky vniknutí na hřiště při sportovních akcích typu finále fotbalové Ligy mistrů, rugbyového šampionátu, ale třeba i při vodním pólu.

Jeho poznávacím znakem je červená čepice, kterou se snažil nasadit sportovních hvězdám jako fotbalistovi Lionelu Messimu či tenistovi Rogeru Federerovi. Dokonce má svou vlastní webovou stránku a je členem sdružení "jumperů", s nimiž propaguje dokumentární film o slavných narušeních zápasů.

Fotbalové hrdiny vítaly ve Španělsku statisíce lidí. Oslavy nebraly konce Fotbalové hrdiny vítaly ve Španělsku statisíce lidí. Oslavy nebraly konce Prohlédněte zde

reklama