reklama

Baráž vrcholí. Klíčový zápas se hraje dnes na Slavii

Chomutov s Olomoucí jsou extralize zatím nejblíže. Chomutov s Olomoucí jsou extralize zatím nejblíže. autor: Lukáš Drštička
Tři kola před koncem baráže o extraligu zůstávají ve hře sice všechny čtyři týmy, avšak naděje na postup Českých Budějovic je již velmi mizivá.

Praha – Tři kola před koncem baráže extraligu zůstávají ve hře sice všechny čtyři týmy, avšak naděje na návrat Českých Budějovic mezi elitu už je jen velmi mizivá.

Motor je totiž s pouhými osmi body na posledním místě tabulky a na postupové příčky ztrácí celých osm bodů. Ve hře jich ale je devět. Budějovice by tak musely všechny tři zbylé zápasy bezpodmínečně vyhrát a zároveň doufat, že Olomouc padne s Chomutovem v základní hrací době a se Slavií v prodloužení či na nájezdy. Piráti by pak museli porazit sešívané a Motor vyhrát doma s Morou o šest gólů.

To se zdá býti nereálné už je proto, že Jihočechy sužuje střelecká impotence. V posledních třech duelech dokázali vstřelit pouhé dvě branky a to do klece pražské Slavie, se kterou stejně nakonec nebodovali.  

Chomutov vede, ale musí zabrat

Již dnes od půl šesté je čeká odveta s Piráty, s nimiž letos vyhráli jen jednou. Naopak prvoligový klub ze severozápadu Čech si vede vskutku dobře. Díky poslední výhře se vrátil do čela tabulky a jeho sen o extralize se může stát brzy skutečností. Pokud nechce spoléhat na výsledky svých soků, stačí mu dvakrát vyhrát a po roce může znovu slavit.

V celé baráži klopýtl klub, který od příští sezony s velkou pravděpodobností povede reprezentační kouč Vladimír Růžička, pouze třikrát. Dvakrát z toho se Slavií. S tou se Chomutov střetne v pátek a lze očekávat, že půjde o hodně.

Slavia hraje o všechno

Pražané se totiž aktuálně usídlili na nepostupovém třetím místě. V dalším kole je čeká nevyzpytatelná Olomouc, která je záchraně přeci jen o dva body blíže. S Morou se navíc Slavii letos nedaří tak, jak by si představovala. Z devíti dosavadních duelů vyhrála jen čtyřikrát a po jedenácti letech jí zcela vážně hrozí sestup do nižší ligy. 

„Víme, o co hrajeme. V úterý se budeme snažit využít domácího prostředí,“ nechal se slyšet po nedělní prohře na Hané asistent trenéra Jan Srdínko. „Mám obrovský hlad po tom, aby se nám to podařilo urvat,“ dodal pro klubový web kapitán Jaroslav Bednář.

Z týmů bojujících o zachování extraligové příslušnosti je na tom nejlépe překvapivě Olomouc. Ta si prohodila druhé postupové místo po posledním domácím zápase právě se Slavií. „Myslím, že naše vítězství mělo být výraznější, hráli jsme opravdu výborně,“ hodnotil výhru 2:1 kouč Jan Tomajko.

V případě dalšího skalpu sešívaných mohou Hanáci navýšit svůj náskok na soupeře až o pět bodů a jejich naděje na záchranu by tak značně vzrostla. Vzájemný souboj je na programu od osmnácti hodin. 

Tabulka baráže tři kola před koncem:

1. Chomutov 9 4 2 0 3 26:17 16
2. Olomouc 9 5 0 1 3 23:20 16
3. Slavia Praha 9 4 1 0 4 16:15 14
4. České Budějovice 9 2 0 2 5 17:30 8
reklama