Ivo Pospíšil, ip
16. 1. 2009 20:48
Slavia - Boleslav 5:7, Pardubice - Liberec 2:3pp
Boleslav vstřelila do branky Slavie sedm branek
Boleslav vstřelila do branky Slavie sedm branek | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

14. Č.Budějovice 42/51

Praha - Hokejisté pražské Slavie uhájili i po pátku post vedoucího týmu extraligy, přestože prohráli v utkání dvaačtyřicátého kola na svém ledě s Mladou Boleslaví 5:7.

Souboj týmů z opačných pólů tabulky byl celou dobu více jak vyrovnaný. Boleslavští potvrzovali v úvodních minutách zápasu svou vzrůstající formu a po brankách Bendy a Vrbaty vedli po čtrnácti minutách už 2:0.

Slavia sice dokázala díky dvěma slepeným gólům brzy vyrovnat, ale vedení do první přestávky vrátil hostům šťastně Lukáš Handlovský.

Obhájce trofeje ovšem uspěl ve všech letošních vzájemných duelech a svou sérii nechtěl přerušit ani nyní. V osmadvacáté minutě zápasu navíc srovnal krok, když přesilovou hru zužitkoval dorážející Hruška.

Za dalších pět minut se však Boleslav dostala opět v zápase do vedení. Nouzovu akci zakončil přesnou ranou Richard Král. Jenže ani nyní nedokázali hosté své vedení udržet.

Domácí ochozy rozjásal ještě ve druhé třetině opět důrazný David Hruška.

Gólová přestřelka pak pokračovala i v poslední části. A byli to znovu hosté, kteří šli už počtvrté do vedení, tentokrát zásluhou Bendy.

Když však Slavia pět minut před koncem opět srovnala díky Kadlecově dělovce, zdálo se, že utkání dospěje do prodloužení.

To ale nakonec odvrátil Tomáš Nouza, jenž prakticky vzápětí potrestal zaváhání Vašíčka a srazil domácí hokejisty definitivně do kolen. Tentýž střelec pak ještě pečetil konečné vítězství střelou do prázdné brány.

Neuspěl ani Litvínov. Pardubice padly v prodloužení

Úspěšnou oslavu svých jubilejních osmdesátých narozenin zažil v pátek zlínský hokejový klub, jehož hráči porazili v utkání dvaačtyřicátého kola O2 extraligy na svém ledě Litvínov 4:2.

Hrdinou ostře sledovaného duelu, který si v ochozech nenechalo ujít celkem 5014 diváků se stal Jaroslav Balaštík. Ten vsítil dvě branky domácích. Litvínov tak po této porážce ztratil možnost vyšvihnout se do čela tabulky.

Více také: Žádný Liberec. Brankář Svoboda míří za Jágrem do Omsku

Pokus o návrat na vedoucí post nevyšel ani Pardubicím, které doma prohrály v prodloužení s Libercem 2:3 a zůstávají i nadále třetí.

Statut nejhoršího týmu na soupeřových hřištích naopak nedokázalo setřást Kladno. Středočeši získali doposud mimo svůj stadion jen čtrnáct bodů a svou bilanci nenapravili ani v Třinci, odkud si tentokrát odváží porážku 2:6.

Nesmírně cenné tři body v boji o záchranu pak vybojovaly České Budějovice. Svěřenci kouče Jana Tlačila navázali na domácím ledě na poslední vítězství z Vítkovic a tentokrát přetlačili Znojmo 2:1.

HC Oceláři Třinec - HC GEUS OKNA Kladno 6:2 (1:0, 2:0, 3:2)
15. Polák (Polanský), 23. Květoň (Malec), 35. Seman (Polanský, Pánik), 47. Květoň (Gureň), 50. Martynek (Peterek, Květoň), 60. Polanský (Balej, Polák) - 42. Frolík (Horna, Kalla), 51. Patera (Diviš)
Počet diváků: 2694
Třinec: Čechmánek - Výtisk, Rangl, Seman, Malec, Vosátko, Kania, Sekeráš, Gureň - Pánik, Polanský, Steber, Zeliska, Peterek, Martynek, Lušňák, Moravec, Polák, Květoň, Hampl, Balej
Kladno: Kopřiva - Nádašždi, Hájek, Pavlas, Trončinský, Gudas, Hořava, Novotný - Diviš, Patera, Bělohlav, Novák, Mrázek, Kuchler, Horna, Kalla, Frolík, Valský, Čurilla, Stieler