reklama

Bostonský souboj ovládl Rask. Krejčí ho pokořil, ale prohrál

autor: CPA - Eduard Erben
Mezi spoluhráči z Bostonu Bruins žádná sázka neproběhla.

Pardubice - Hokejový útočník David Krejčí dal v dresu Pardubic svému spoluhráči z Bostonu Tuukku Raskovi gól, ale nakonec byl úspěšnější finský gólman Plzně. Svému týmu pomohl k vítězství 4:3 po samostatných nájezdech a při nich vychytal i Krejčího.

"Dlouho jsme se neviděli, a tak jsem se těšil. Je to strašně dlouho, co jsme spolu naposledy hráli," řekl Krejčí s tím, že od konce minulé sezony v NHL už uběhl dlouhý čas.

Krejčí: Žádnou sázku jsme nestihli

"Trošku jsme se před zápasem pobavili, viděli jsme se jen na rozbruslení a nebyl moc čas. Kdyby přijel den předtím, tak bych ho vzal na večeři a dali bychom třeba i nějakou sázku, ale takhle to bylo rychlé a nic neproběhlo."

Krejčí se mohl radovat z trefy proti Raskovi už ve čtvrté minutě, kdy otevřel skóre utkání. "Já byl trochu v pohybu a on stál. Byla prázdná branka a v té chvíli moc šancí neměl," popisoval situaci.

V nájezdech Krejčí na Raska nevyzrál

Znovu proti sobě stáli v nájezdech, Krejčí ale v první sérii neuspěl. "Strašně mě ten nájezd mrzí. Známe se, na tréninkách to hodně zkoušíme a on moje kličky zná. Ale dneska jsem na něj zkusil něco nového. Chtěl jsem mu to dát trochu nad lapačku, puk se mi ale nějak divně postavil a už to nešlo kontrolovat," litoval Krejčí.

Po utkání si vítězové Stanleyova poháru s Bruins z loňského roku ještě popovídali. "Stačili jsme si říct, jak jde život a pár takových věcí. Jak se mu tady líbí, prostě takové normální věci," dodal Krejčí.

reklama