reklama

Calgary v šoku: Češi musí mít supertým, když neberou Hudlera

Jiří Hudler se na olympiádu do Soči nepodívá Jiří Hudler se na olympiádu do Soči nepodívá autor: Michal Eger
V Calgary se diví, proč Jiří Hudler chybí v nominaci na olympiádu v Soči.

Praha - Nejen české fanoušky zaskočila absence Jiřího Hudlera v konečné nominaci pro olympijské hry v Soči. Překvapeni jsou také v Calgary, kde třicetiletý útočník letos vyloženě válí.

"Jsem kvůli Jirkovi zklamán," řekl kouč Flames Bob Hartley, když se dozvěděl, že jeho nejproduktivnější hráč na olympiádu nepoletí.

"Češi musí získat zlato, protože asi mají neskutečně dobrý tým, když se jim Hudler nevešel na soupisku," dodal Hartley ironicky.

Hudler v této sezoně odehrál 41 zápasů, v nichž vstřelil 11 branek a u dalších 22 asistoval. Druhý nejproduktivnější hráč Flames Mike Cammalleri na něj ztrácí plných třináct bodů.

Sám Hudler se nechtěl k situaci vyjadřovat. Zřejmě i trochu vytušil, že se na něj nedostane. Je totiž veřejným tajemstvím, že si s reprezentačním trenérem Hadamczikem příliš nerozumí. Na velkých akcích reprezentoval jen dvakrát, na mistrovstvích světa v letech 2003 a 2013.

Se svým spoluhráčem soucítil i obránce Ladislav Šmíd, který se však narozdíl od Hudlera do Soči podívá.

"Samozřejmě jsem trošku překvapený. Je mi ho líto. Myslel jsem, že tam bude," řekl Šmíd, který tak napodobí svého otce Ladislava, který také na olympijských hrách byl a v roce 1964 v Innsbrucku získal bronz.

"Dostat se do olympijského týmu a reprezentovat svou zemi je sen každého. Je to velké ocenění. Právě teď jsem šťastný jako malé dítě. Volala mi moje žena a je za mě strašně šťastná," uvedl Šmíd.

reklama