reklama

Deset gólů Lva potupilo Mnichov. Němci na Čechy nemají

Ondřej Němec. Ondřej Němec. autor: CPA Eduard Erben
Němci na český hokej nemají. Myslí si to obránce Lva Ondřej Němec poté, co pražský klub rozdrtil Mnichov 10:5.

Praha - Porazili Omsk i Magnitogorsk a pak přijeli do Česka s nosem nahoru. Ve Varech debakl neunesli a chtěli se bít, Slavia a Lev jim pak jasně ukázali, že tohle žádná náhoda nebyla.

Německý hokej je prostě stále někde jinde, než ten český. Přesně takový závěr si včera udělal také obránce Lva Ondřej Němec. Pražský klub na závěr soupeřova turné po Česku smetl Mnichov v pohodě a suchém triku v bláznivém utkání 10:5.

"Omsk a Magnitogorsk poráželi, když byl soupeř v té nejtěžší fyzické přípravě. Vary i Slavia pak ukázaly, že je česká extraliga někde úplně jinde," prohlásil po utkání Němec.

Co vám zápas s takovým soupeřem vůbec ukázal?
Že máme asi dobrý útok a dozadu to vázne. Udělali jsme spoustu zbytečných chyb. Byl to takový crazy zápas, ze kterého jsme udělali zbytečné drama a nechali jsme si vzít náskok 4:0. Tohle si v KHL nemůžeme dovolit.

Co se se Lvem za stavu 4:0 stalo?
Začali jsme hrát hurá hokej, každý z nás si chtěl dát gól a to se nám nevyplatilo. Bylo to divoké, takže takle určitě ne! Každý si musí uvědomit, jak chceme hrát. Tohle by se nám jednou nevyplatilo. Musíme se naučit hrát na nulu v zadu, bude pro nás lepší vyhrávat 4:0 než 10:5.

Nakonec jste jim tu desítku ale nasypali...
Po šestém sedmém gólu byli rezignovaní a gólmani je taky nepodrželi. Nechci jim sahat do svědomí, ale některé střely měli chytat. Pro nás je nicméně důležitější, že jsme pět gólů dostali, než že jsme jich deset dali.

Překvapilo vás, jak snadný soupeř Mnichov byl, když jste začali hrát? Přijeli tady přitom s vizitkou týmu, který v přípravě špičku KHL porážel.
Zkresluje se to. Porazili je, když Magnitogorsk a Omsk byli v té nejtěžší přípravě. Vary i Slavia pak ukázaly, že naše liga je někde úplně jinde. Dnes s námi mohli prohrávat klidně 7:0 už ve druhé třetině a nemuseli jsme se takhle trápit.

Němci se v Česku ukázali jako hodně tvrdý tým, bylo to znát?
Všichni jsme už proti německým týmům hráli, dnes to byl ale fér zápas bez potyček i dohrávání. Po tom, co předvedli ve Varech, se už asi ani prát nechtěli.

Dokonce to dnes od první minuty vypadalo, že toho ani nejsou schopni...
Oni by asi schopní byli, ale je čtrnáct dní do ligy a nikdo se nechce zranit. Podl mě už sami nechtěli, aby se to vyhrotilo.

reklama