Detroit plní roli favorita, Hašek slaví druhou výhru

13. 4. 2008 9:07
Detroit - Nashville 4:2, Montreal - Boston 3:2 pp
Veteráni slaví. Dominik Hašek a Chris Chelios po výhře nad Columbusem.
Veteráni slaví. Dominik Hašek a Chris Chelios po výhře nad Columbusem. | Foto: Reuters

Detroit - Hokejisté Detroitu porazili v prvním kole Stanley Cupu "Predátory" z Nashvillu i podruhé. Český brankář Red Wings Dominik Hašek pochytal 25 střel soupeře a přispěl k výhře 4:2, v sérii vede Detroit 2:0.

"Rudá Křídla" šla do vedení už ve třetí minutě, když skóre otevřel Darren McCarty. Hned na začátku druhé třetiny pak zvýšil náskok domácích v přesilovce Nicklas Lidström, ale Nashville během 11 vteřin dokázal vyrovnat.

Čtěte více:
Máme první výhru. Teď ještě tři, plánuje Hašek
Detroit měl štěstí a Haška. Vede 1:0

Nejdříve také v přesilovce připravili gól pro Alexandra Radulova Martin Erat s Markem Židlickým, hned vzápětí pak vyrovnal Jordin Tootoo.

Kris Draper ale za další dvě minuty znovu strhl vedení na stranu Detroitu, když si gólovou přihrávku připsal i Jiří Hudler.

Deset minut před koncem pak pojistil druhou výhru v sérii Tomas Holmström.

Krejčí a Hamrlík skórovali, radoval se Montreal

Druhý souboj favorita z Montrealu s Bostonem dospěl až do prodloužení také díky brankám českých hokejistů. Canadiens poslal do vedení v závěru první třetiny Roman Hamrlík, na začátku prostřední části pak zvýšil už na 2:0 Sergej Kosticyn.

Ale Bruins se nevzdávali, během deseti minut třetí třetiny dokázali vyrovnat, když druhý gól vstřelil v přesilovce David Krejčí. Pro něho to byla vůbec první branka v play off NHL.

Z druhé výhry v sérii se ale nakonec radoval Montreal. Už ve třetí minutě prodloužení využil přesilovku po přihrávce Tomáše Plekance Alexej Kovaljov.

Do dvouzápasového vedení v sérii se dostal i Dallas, který třemi góly ve třetí třetině rozhodl o svém vítězství nad obhájci titulu z Anaheimu.

Detroit - Nashville 4:2 (1:0, 2:2, 1:0), stav série 2:0
3. McCarty, 21. Lidström, 25. Draper (Hudler), 51. Holmström - 23. Radulov (Erat, Židlický), 23. Tootoo.

Montreal - Boston 3:2 PP (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0), stav série 2:0
Branky: 19. Hamrlík
, 22. Kosticyn, 63. Kovaljov (Plekanec) - 44. Schäfer, 50. Krejčí.

Anaheim - Dallas 2:5 (0:1, 2:1, 0:3), stav série 0:2
24. Selänne, 37. Moen - 7. Ribeiro, 22. Lehtinen, 46. Modano, 47. Richards, 55. Eriksson.