Erat zařídil výhru Nashvillu, Flyers prohráli doma

20. 1. 2012 6:46
Philadelphia - Islanders 1:4, Columbus - Nashville 0:3
Martin Erat.
Martin Erat. | Foto: Reuters

Praha - Český útočník Martin Erat vstřelil vítěznou branku svého Nashvillu v utkání zámořské NHL na ledě Columbusu. Predátoři vyhráli 3:0.

Erat otevřel skóre utkání ve 32. minutě, když při brejku využil nezištnou přihrávku, kterou mu před napůl odkrytou branku servíroval Sergej Kosticyn.

VIDEO Neuvirth vychytal všechny střelce Montrealu
VIDEO Jágrovy asistence pomohly Flyers k výhře 5:1

O dvě minuty později už hosté vedli 2:0. Erat při přesilovce dokonalým křížným pasem našel Mikea Fischera a ten pohodlně zvýšil. Třetí gól vítězů přidal v poslední minutě utkání Weber.

Nedařilo se Jágrově Philadelphii. Flyers na domácím ledě nestačili na jeden z nejhorších týmů letošní soutěže, New York Islanders. Hosté zvítězili 1:4, v dresu domácích se neprosadil Jágr ani jeho spoluhráč Voráček.

Cenné vítězství vybojovali hokejisté Pittsburghu. Tučňáci uspěli na ledě vedoucího týmu Východní konference New Yorku Rangers. Klíčovou postavou Penguins byl znovu ruský útočník Jevgenij Malkin, který se střelecky prosadil dvakrát ve třetí třetině. Zejména jeho první gól, při kterém se prohnal obranou a bekhendem zakončil do horního růžku, stál opravdu za to.

Velmi dobrý výkon předvedl český brankář Ondřej Pavelec, na jehož jistý výkon se mohli spolehnout hokejisté Winnipegu. Jets doma porazili Buffalo 4:1, Pavelec pochytal pětadvacet střel.

Aktualizujeme

Toronto - Minnesota 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 1. Kadri, 6. Crabb, 36. Kessel, 41. Grabovskij - 58. Johnson. Střely na branku: 33:21. Diváci: 19.421.

New Jersey - Boston 1:4 (1:0, 0:0, 0:4)
Branky: 19. Sýkora (Eliáš) - 44. Ference, 48. Horton (Krejčí), 48. Campbell, 60. Kelly. Střely na branku: 31:25. Diváci: 14.941.

NY Rangers - Pittsburgh 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Branky: 31. Hagelin - 48. a 59. Malkin, 4. Kunitz, 43. Park. Střely na branku: 31:36. Diváci: 18.200.

Philadelphia - NY Islanders 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky: 51. Read - 21. Moulson, 33. Bailey, 48. Streit, 60. Grabner. Střely na branku: 41:27. Diváci: 19.796.

St. Louis - Edmonton 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 55. Pietrangelo. Střely na branku: 38:15. Diváci: 17.432.

Winnipeg - Buffalo 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 12. Ladd, 33. Enström, 44. Stapleton, 59. Antropov - 25. Stafford. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 26 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,2 procenta. Střely na branku: 33:26. Diváci: 15.004.

Phoenix - Detroit 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 3. Torres, 35. Brule - 32. a rozh. nájezd Bertuzzi, 22. White. Střely na branku: 33:35. Diváci: 15.067.

Columbus - Nashville 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 32. Erat, 34. Fisher (Erat), 60. Weber. Střely na branku: 38:25. Diváci: 17.233.

San Jose - Ottawa 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 4. Winchester - 35. a 50. Greening (na první Kuba), 11. Turris, 25. Karlsson. Střely na branku: 37:21. Diváci: 17.562.

Los Angeles - Calgary 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 4. Brown - 30. Iginla, rozh. nájezd Cammalleri. Střely na branku: 32:25. Diváci: 18.118.