European Trophy: Pardubice prohrály na ledě Fribourgu

12. 11. 2012 22:20
Český mistr je v tabulce Východní divize stále pátý.

Fribourg - Hokejisté Pardubic prohráli v posledním utkání v European Trophy na ledě Fribourgu 2:3. Český mistr je v tabulce Východní divize stále pátý, o jeho konečném umístění rozhodne úterní duel Bernu s Libercem. Na lavičce Pardubic si odbyl premiéru kouč Mojmír Trličík, který v reprezentační pauze nahradil odvolaného Pavla Hynka.

Fribourg s českým útočníkem Pavlem Rosou v sestavě se dočkal vedení v 16. minutě po Sprungerově trefě. Hned za 12 vteřin vyrovnal ranou od modré čáry obránce Kolář. Domácí rozhodli ve druhém dějství po trefách Mauldina a Vauclaira. Pardubice pět minut před koncem zkorigovaly stav, když se v přesilovce pěti proti třem prosadil Bartek, ale na vyrovnání už nedosáhly.

Hokejová European Trophy - Východní divize:

Fribourg-Gottéron - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Sprunger (Birbaum, Bykov), 26. Mauldin (Schilt), 34. Vauclair (Knoepfli, Kwiatkowski) - 16. Kolář (T. Zohorna), 55. Bartek (Píša). Rozhodčí: Massy, Rochette - Fluri, Müller (všichni Švýc.). Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 2228.

1. Tappara Tampere 8 4 2 1 1 26:16 17
2. Brynäs 8 5 0 2 1 25:20 17
3. Liberec 7 4 0 0 3 23:22 12
4. TPS Turku 8 3 1 1 3 18:17 12
5. Pardubice 8 3 0 0 5 22:21 9
6. Bern 7 2 1 1 3 18:22 9
7. Fribourg 8 2 1 1 4 18:23 9
8. Djurgaarden 8 2 1 0 5 18:27 8