reklama

Třinec chce stabilizovat kádr. S Jágrem jsme jednali, ale jeho prioritou je NHL, řekl Peterek

Oceláři skončili v loňské sezoně už ve čtvrtfinále extraligy. V nadcházející sezoně chtějí výše, ale vyslovený útok na mistrovský titul na tiskové konferenci nevyjádřili. Oceláři skončili v loňské sezoně už ve čtvrtfinále extraligy. V nadcházející sezoně chtějí výše, ale vyslovený útok na mistrovský titul na tiskové konferenci nevyjádřili. autor: Lukáš Filipec
Třinečtí Oceláři vstupují do nového extraligového ročníku s pozměněným mužstvem a novým trenérem Václavem Varaďou. Na tiskové konferenci hovořili zástupci klubu o cílech, nové filozofii se zapracováním mladých odchovanců, Lize mistrů nebo možném příchodu Jaromíra Jágra. "Jednání bylo vedeno, ale Jágr by chtěl zůstat v zámoří," prohlásil sportovní manažer Třince Jan Peterek.

Třinec - Oceláři platí tradičně za jednoho z favoritů Tipsport extraligy, ale po předchozích neúspěšných sezonách, s pozměněným kádrem a novou koncepcí před novým ročníkem přece jen slevili z vysokých ambicí. "Každým rokem bývá naším cílem kvalifikace do Ligy mistrů, a podle toho se tedy musíme umístit v extralize," řekl viceprezident třineckého klubu Jan Czudek.

Kde se řeči o příchodu Jágra berou? ptá se manažer Calgary. Mlží, nebo se zavřely další dveře? Kde se řeči o příchodu Jágra berou? ptá se manažer Calgary. Mlží, nebo se zavřely další dveře? Čtěte zde

Opatrná slova a cesta k fanouškům

V minulých letech Třinec v letním období většinou přesýpal hráčský kádr a za velké peníze přiváděl jednu hvězdu za druhou. A každým rokem se mluvilo o mistrovském titulu. Ne však letos. "Naše cíle jsou takové, abychom v každé sezoně zapracovali do týmu aspoň dva nebo tři mladší odchovance, kteří by se postupně měli stávat tahouny. Zároveň musíme být trpěliví a dát mladým více důvěry. V tomto ohledu potřebujeme i spolupráci s fanoušky," zmínil Czudek.

Po turbulentním loňském ročníku a sporu mezi fanoušky a Jiřím Polanským na jedné a trenérem Vladimírem Kýhosem na druhé straně se klub snaží jít blíže fanouškům a slezskému regionu. "Také proto jsou ve vedení klubu lidé, kteří jím prošli, ať už je řeč o Honzovi Peterkovi, Vencovi Varaďovi, nebo Marku Zadinovi," řekl viceprezident Ocelářů. Trenéři Varaďa se Zadinou zaznamenali v létě 17 odchodů, naopak velké množství posil do Třince nepřišlo.

Z hostování se vrátili Svačina s Polanským, ze zámoří posílil Oceláře obránce David Musil, do útoku přivedli Slezané Tomáše Marcinka. "Zpočátku letní přípravy jsme měli mladých hráčů více, ale někteří se rozhodli pro jinou cestu," řekl trenér Varaďa. Co se týče mladíků, opustili třinecký kádr útočník Lukáš Jašek nebo junioři Jan Hladonik, Miloš Roman a Patrik Hrehorčák, již vyrazili zkusit štěstí do juniorských soutěží v Kanadě.

Kalous: Sparta letos není tak jednoznačný favorit, ale snem mým i hráčů je ligu vyhrát Kalous: Sparta letos není tak jednoznačný favorit, ale snem mým i hráčů je ligu vyhrát Čtěte zde

"Odchod kluků do zámoří jen dokazuje, jakou sílu má náš partnerský klub ve Frýdku-Místku. Kluci tam dostali prostor na ledě, vyhráli se a je o ně zájem. Jsme rádi, že to takový efekt má," připomněl sportovní manažer Jan Peterek spolupráci Ocelářů s prvoligovým Frýdkem-Místkem, jež trvá už dva roky. V současnosti figurují z mladších hráčů v kádru Třince obránce Marian Adámek a bratrská dvojice útočníků Ondřej a Michal Kovařčíkovi.

S Jágrem se jednalo, hráči se bavili

Jan Peterek se zhruba před měsícem nechal slyšet, že považuje Oceláře za největšího českého favorita na získání služeb Jaromíra Jágra. "Jednání bylo vedeno, ale Jardovou prioritou zůstává angažmá v NHL. Slíbili jsme si, že se k tomu do té doby nebudeme vracet. Kdyby mu nevyšlo působení v NHL, pak by se tato otázka znovu otevřela," nechtěl sportovní manažer Ocelářů více prozrazovat.

#uzmasmisto#vsudedobretadynejlip#68#nhlpodminky

Příspěvek sdílený Šimon Hrubec Official (@simon_hrubec),

"V jeho případě už nejde ani tolik o peníze, ale spíše o to, aby ještě dokázal v NHL velké věci. Možná až za pár let doceníme, jak velký hráč to je. Je to fenomén a přeji mu, ať dobude další metu," řekl Peterek. Možný příchod Jágra se pochopitelně probíral i v kabině. "Řešili jsme to, je to obrovská legenda, ale musíme být reální. Nevěděli jsme, jestli je to sranda, ale nabídka byla očividně poslaná," vyjádřil se o Jágrovi nový třinecký kapitán Lukáš Krajíček.

Brankář Šimon Hrubec na sociálních sítích ukázal, jak už drží Jágrovi v šatně místo, někdo jiný zase před třineckým stadionem vyfotil Krajíčkovo auto s americkou značkou. Čas se ale krátí a Jágr zůstává pořád bez angažmá. "Záleží na něm. Osobně si myslím, že zůstane někde poblíž Prahy, aby byl blíže domovu. Ale nemusíme se bavit o tom, jak velká pomoc by to byla," dodal někdejší finalista Stanleyova poháru.

První kolo ve znamení premiér

Hrát v Česku? Takové plány letos Jágr nemá, vše směřuje k NHL. Mluví se o další variantě: San Jose Hrát v Česku? Takové plány letos Jágr nemá, vše směřuje k NHL. Mluví se o další variantě: San Jose Čtěte zde

Třinec rozehraje třiadvacátou sezonu v nejvyšší soutěži v pátek na ledě mistrovské Komety Brno. Poprvé v extralize se postaví na střídačku v roli hlavního trenéra Václav Varaďa a poprvé povede mužstvo jako kapitán Lukáš Krajíček. "Samozřejmě cítím větší zodpovědnost, ale po hokejové stránce se pro mě nic nemění. Budu se snažit odvést maximum, abychom v sezoně uspěli, a vážím si podpory kluků, kteří si mě zvolili," řekl obránce, který působil v Třinci i před šesti lety během jediné mistrovské sezony v historii klubu.

"Vzpomínky jsou krásné, byla to pro mě nejhezčí sezona v kariéře, všechno náramně klapalo," pokračoval Krajíček, jehož spoluhráčem byl tehdy i současný trenér Varaďa. "Lidsky se nezměnil, jen je o něco starší," usmál se kapitán. Varaďa už si v Třinci po boku Jiřího Kalouse vyzkoušel roli asistenta, nyní bude mužem číslo jedna on. "Vážím si této šance. Co se týče té role, budu se chovat stejně a snažit se jít krůček po krůčku. Rozhoduje se hlavně na ledě," řekl někdejší vítěz AHL a bývalý neústupný útočník.

TK Třince před sezonou 2017-18 Takhle budou vypadat dresy Třince v nové sezoně | Foto: Lukáš Filipec

Ve druhém kole hostí Třinec Plzeň a po zápase na ledě nováčka v Jihlavě čeká jeho hráče domácí derby s Vítkovicemi. V říjnu budou Oceláři muset zvládnout dvojzápas proti HV71 v Lize mistrů. Třinec si stanovil za cíl postup ze skupiny, ke kterému potřebuje ze dvou utkání proti švédským mistrům minimálně dva body. "Renomé evropské soutěže se zvyšuje, hokejová kvalita jde i v jiných zemích nahoru. Abychom se dostali do Ligy mistrů, musíme hrát o přední příčky v naší extralize," promluvil o svém pohledu viceprezident Czudek.

Obrazem: Třinec s novým trenérem a kapitánem posadil v Lize mistrů dánského mistra na zadek Obrazem: Třinec s novým trenérem a kapitánem posadil v Lize mistrů dánského mistra na zadek Prohlédněte zde
reklama