reklama

Finsko padlo, Ton je bez smlouvy. Ale dál chce do zahraničí

V extralize sázel Petr Ton jeden gól za druhým, ale v zahraničí o něj takový zájem není. Nejlepší extraligový hráč minulé sezony čeká, zda pokročí jednání ve Švýcarsku a Německu. V extralize sázel Petr Ton jeden gól za druhým, ale v zahraničí o něj takový zájem není. Nejlepší extraligový hráč minulé sezony čeká, zda pokročí jednání ve Švýcarsku a Německu. autor: CPA Eduard Erben
Jyväskylä ztratila zájem a útočník Petr Ton Aktuálně.cz řekl, že pokud se do konce týdne neozve s konkrétní nabídkou jiný tým ze Švýcarska nebo Německa, začne jednat se zájemci v extralize.

Praha - Stále žije v ohromné nejistotě. Připravuje se na sezonu a přitom nemá nejmenší tušení o tom, kde jí odehraje. Petr Ton po nečekaném konci ve Spartě stále marně čeká na podpis smlouvy v zahraničí. A oblíbené Finsko, kam ho to táhlo nejvíc, padlo.

"Ve hře byla půlroční smlouva v Jyväskyle, kam bych odešel v listopadu a mohl bych začít sezonu na Kladně. Jenže zájem Finů už vychladl," přiznal Aktuálně.cz zklamaný Ton.

Musí se teď poohlížet jinde.

V extralize je zájem obrovský, pro zahraničí je moc starý

Uzávěrku nabídek ze zahraničí stanovil obávaný kanonýr na konec tohoto týdne, pokud se nikdo s adekvátní nabídkou neozve, začne Ton podle svých slov jednat s extraligovými kluby.

Už v minulosti Ton přiznal, že o jeho služby mají zájem Kometa, Olomouc, Hradec Králové a Mladá Boleslav. Údajně je ve hře i Plzeň a Liberec.

Zájem z extraligy je logický. Ton v minulé sezoně nastřílel 35 branek a na dalších 32 přihrál. V zahraničí ale tuhle fantastickou vizitku hodně kazí jeho věk. Tonovi v říjnu, kdy se nová sezona naplno ve všech zemích rozjede, bude už 41 let.

Ve hře zůstává Švýcarsko a Německo

"Prioritou je pro mě ale stále zahraničí. Poté, co padlo angažmá ve Finsku, zůstává ve hře ještě Švýcarsko a Německo. Konkrétně bych ale o těch týmech ještě nechtěl mluvit," řekl Ton s tím, že se ještě ve středu večer sejde se svým agentem.

"Zájem o mě je, ale konkrétní nabídky přišly zatím jen dvě. Asi je to kvůli mému věku. Dal jsem si dead line do pátku, dál to oddalovat nechci. Není to fér vůči zájemcům z extraligy, kteří na mě musejí čekat," podotkl Ton.

Ten ve Spartě skončil letos v létě po dlouhých jedenácti letech navzdory tomu, že v loňské sezoně suverénně ovládl bodování extraligy. V Holešovicích mu skončila smlouva a klub své legendě novou nenabídl.

Sportovní manažer Sparty Patrik Martinec v nedávném rozhovoru pro Aktuálně.cz (čtěte ZDE) řekl, že o odchodu Tona rozhodlo sportovní vedení i s přihlédnutím na ekonomickou stránku.

Facebooková stránka autora - Adam Sušovský - Aktuálně.cz.

reklama