reklama

Florida ukázala nové logo i dresy. Jágr a spol. vzdají hold armádě

Takhle vypadají nové dresy Floridy Panthers. Takhle vypadají nové dresy Floridy Panthers. autor: ČTK
Florida Panthers bude od nastávající sezony hokejové NHL používat nové logo a s ním i dresy. Image výrazně mění poprvé od svého vzniku v roce 1993. Tvůrci loga našli inspiraci u 101. výsadkové divize USA, kde sloužil současný majitel klubu Vincent Viola. Dominantního orla pochopitelně nahradil panter.

Praha - Florida Panthers bude od nastávající sezony hokejové NHL používat nové logo a s ním i dresy. Image výrazně mění poprvé od svého vzniku v roce 1993.

Slavnostní odhalení v noci na dnešek sledovali floridští fanoušci v domácím stánku BB&T Center. Po relativně dlouhém a nepříliš záživném úvodu se přítomní konečně dočkali toho, kvůli čemu přišli. Avšak když klub odhalil nové logo a dresy, překvapil málokoho. Pozorní diváci věděli o změně předem z uniklých zpráv.

Inspirace armádou

Tvůrci loga našli inspiraci u 101. výsadkové divize USA, kde sloužil současný majitel klubu Vincent Viola. Dominantního orla pochopitelně nahradil panter.

Vojenský styl tak není překvapivý, zvlášť když armádou prošli také prezident Floridy Matt Caldwell a asistent generálního manažera Eric Joyce.

"Myslím, že armáda Spojených států nám dala nejen velkou část našeho hodnotového systému, ale také příležitost tady vůbec být," řekl majitelův syn John Viola, jenž s firmou Reebok úzce spolupracoval při vytváření dresů. "Myšlenka, že patříte k něčemu většímu, se ve světě, kde snadno můžete být sami sebou, často ztrácí."

Nové uniformy Panthers trochu připomínají ty montréalské, byť horizontální pruh se táhne pouze k boční straně a na zadní části už není. Americký tým rovněž představil alternativní logo, na němž se kromě pantera a nášivky klubu vyjímá vlajka státu Florida.

Jágr nedorazil, Dvořák ano

Při představování nové image chyběl Jaromír Jágr, největší hvězda mužstva, ale ukázal se jiný Čech – bývalý tahoun Radek Dvorák. Dále nechyběli hokejisté ze současného kádru, třeba  Aaron Ekblad a Vincent Trocheck.

Právě oni symbolizují nastupující generaci, která má dřívějšímu otloukánkovi ligy zajistit premiérový Stanley Cup

"Je na čase začít znovu, s novým logem, novou vizáží," pronesl 22letý Trocheck. "Máme docela svěží a mladý tým, takže nastala ideální doba na změnu loga. Je pěkné, vážně prima. Zároveň říká, že to myslíme vážně. Doufáme, že se nám podaří velké věci."

Stará, celkově nepříliš úspěšná éra je pryč. Staré logo ji v lehce pozměněné podobě bude připomínat pouze na helmách hráčů.

reklama