reklama

Hadamczik: Přeci se nebudu povyšovat výhrou nad Růžičkou

Růžička se rozčiloval, Hadamczik slavil. Ve šlágru uspěla Kometa Podívejte se na fotografie ze šlágru hokejové extraligy mezi Kometou Brno a Piráty Chomutov. Foto: Lukáš Caha
Po prvním letošním měření sil mezi bývalými reprezentačními trenéry se raduje Alois Hadamczik. Jeho Kometa přehrála Růžičkův Chomutov poměrem 6:4.

Brno – Byl to souboj dvou bývalých reprezentačních koučů. Souboj Hadamczikovy Komety a Růžičkova Chomutova. Ač se zraky diváků upínaly především na tento fakt, sami trenéři se utkání snažili brát jako každé jiné.

"Nebudete tomu věřit, ale bral jsem to jako souboj Komety s Chomutovem. Chtěl jsem tři body," tvrdil po zápase Alois Hadamczik. "Co mám dokazovat? Růža byl vynikající hráč a také jako trenér toho hodně dokázal. I já jsem v životě nějaké věci udělal."

Jeho sok se v neděli sice radoval již po třinácti sekundách od úvodního buly, ovšem ze střídačky odcházel nakonec jako poražený.

"Přeci se nebudu povyšovat nad tím, že jsem porazil Růžičku. Brno porazilo Chomutov a já jsem součástí Komety, za což jsem rád," odpovídal Hadamczik vytrvale na otázky novinářů na rozdíl od Vladimíra Růžičky.

Ten se k prohře rozhodl raději nevyjadřovat a odkázal na svého asistenta Břetislava Kopřivu. "Odehráli jsme zatím nejlepší utkání na venkovním kluzišti. Vytvořili jsme si plno šancí, máme ale velké rezervy v obranné hře ve vlastní třetině," litoval.

Hadamczik Chomutov pochválil

Ani Hadamczik neopomněl vyzdvihnout výkon extraligového nováčka, jenž se po deseti odehraných kolech drží v polovině tabulky. "Hra Chomutova byla nejlepší hrou, co jsme tu viděli. Řekl bych, že ani Sparta nehrála tak dobře," chválil.

"Hrál jsem proti Chomutovu vlastně vůbec poprvé a moc mě překvapili. Naši obránci měli hodně práce s tím, jak jejich hráči napadali," přiznal.

Na houževnatost soupeře doplatili domácí již v první minutě a Hadamczik byl nucen si již v šesté minutě vyžádat oddechový čas, během kterého nelítala na střídačce zrovna nejslušnější slova: "Byl jsem trochu hlučnější, protože takto se nedá hrát o body. Tým zpozorněl a udělali jsme vše pro to, abychom vyhráli."

Brno nakonec poslalo do soupeřovy branky šest puků, naopak inkasovalo pouze čtyřikrát a poskočilo na čtvrté místo v extraligové tabulce. 

reklama