Hašek vychytal další výhru. Pustil jediný gól

6. 3. 2008 7:34
František Kaberle byl u tří gólů Caroliny
Detroit už zase umí vítězit.
Detroit už zase umí vítězit. | Foto: Reuters

Detroit - Suveréna Západní konference Detroit Red Wings zbrzdila v únoru  plná marodka klíčových hráčů -  obránců Rafalskiho, Lidströma, Kronwalla, Cheliose a brankáře Haška a prohrával jeden zápas za druhým.

Dominik Hašek se vrátil minulý pátek a vychytal ze tří utkání dvě vítězství.

To druhé si připsal ve středečním klání NHL doma proti St. Louis, když z 19 střel pustil jedinou a jeho tým vyhrál 4:1. Nedosáhl pouze na přesilovkový pokus Erica Johnsona v 19. minutě.

Dále čtěte:

Vrátil se už i obránce Brian Rafalski, vstřelil gól a stal se třetí hvězdou střetnutí. Minulý pátek naskočil na led i Niklas Kronwall, v neděli by měl být na duel s Nashvillem připraven i kapitán Nicklas Lidström.

"Je vidět, že se nám vracejí hráči zpět. V šatně hned vládne větší sebevědomí," pochvaloval si po zápase podle agentury AP Hašek.

Návrat opor je  znát i na ledě. " Pohybujeme se s pukem mnohem rychleji než před tím. To je jeden z důvodů, proč to vypadá, že v našem pásmu netrávíme příliš času," konstatoval český gólman.

Utkání mělo i své smolaře. Na straně St . Louis to byl Martin Ručinský, jenž ve snaze zabránit Dacjukovi v otevření skóre tečoval puk do branky. Na straně Detroitu to byl slovenský útočník Tomáš Kopecký.

V 6. minutě nahrával Dacjukovi na zmíněný úvodní gól, v poslední minutě zápasu musel být odnesen z ledu po zásahu obránce Jeffa Woywitky. Podle trenéra Mika Babcocka je však v pořádku.

František Kaberle u tří gólů Caroliny

Středeční zápas se vydařil obránci Caroliny Františku Kaberlovi. Na ledě Atlanty přispěl k vítězství 6:3 třemi asistencemi.

Parádní kousek se povedl Phoenixu, jenž zvítězil 2:1 v Dallasu. Před středečním kláním přitom dělilo Kojoty od Hvězd, jimž patří v Západní konferenci druhá příčka hned za Detroitem, 16 bodů.

Dovede Wayne Gretzky své mladíky ve Phoenixu až do play off? Na osmé místo nyní Kojoti ztrácejí tři body. | Foto: Reuters

U obou branek byli Češi. Na první přihrával Zbyněk Michálek, na druhou Radim Vrbata.

Ruský útočník Washintonu Alexander Ovečkin je v posledních zápasech k neuhlídání. V pondělí nasázel Bostonu hattrick, ve středu dal v Buffalu dva góly a tým Capitals zvítězil 3:1.

Jediný úspěch domácích vznikl z české spolupráce. Jaroslav Špaček nahrával, Aleš Kotalík střílel.

Šloo důležitý souboj dvou sousedů z tabulky Východní konference a  dvou "čekatelů v pořadníku" na play off. Desátý Washington ztrácí na deváté Buffalo již jen jediný bod.

Ottawa prohrála již sedmé venkovní utkání z posledních osmi. Tentokrát podlehla na hřišti San Jose 2:3 v prodloužení. Na triumfu domácích se podílel jednou asistencí Milan Michálek.

San Jose - Ottawa 3:2 PP (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 41. a 64. Marleau, 58. Cheechoo (Milan Michálek) - 32. a 53. Spezza

Atlanta - Carolina 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)
Branky: 5. Thorburn (Holík), 38. Christensen, 53. Kovalčuk - 44. a 59. Eric Staal (na druhou František Kaberle), 9. Walker (František Kaberle), 20. Bayda, 21. Corvo, 31. Cole (František Kaberle)

Buffalo - Washington 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 33. Kotalík (Špaček) - 16. a 54. Ovečkin, 34. Backström

Detroit - St. Louis 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 6. a 59. Dacjuk, 30. Franzen, 47. Rafalski - 19. Johnson

Chicago - Anaheim 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 8. Byfuglien, 50. Barker, 59. Sharp

Dallas - Phoenix 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 38. Winchester - 10. Mueller (Zbyněk Michálek), 21. Doan (Radim Vrbata)