Haška v závěru deptali krajané. Nakonec odolal

rou, zh
10. 3. 2008 7:40
Rangers uspěli proti Bostonu až v nájezdech
Dominik Hašek až do 52. minuty pomýšlel na vychytanou nulu. Nakonec ještě třikrát inkasoval. | Foto: Reuters

Detroit - Dominik Hašek v brance Detroitu držel v nedělním utkání NHL doma proti Nashvillu čisté konto až do 52. minuty. Detroit vedl i díky trefě Jiřího Hudlera 4:0 a vše vypadalo na bezproblémový duel.

Jenže pak místo vychytané nuly lovil  Hašek třikrát po sobě puk z brány. U všech pozdních gólů byli Češi. Na první nahrával v přesilovce Marek Židlický, druhý střílel Martin Erat a na třetí přihrávali Erat s Janem Hlaváčem.

"Dominátor" nakonec uhájil těsné vítězství 4:3, připsal si 20 úspěšných zákroků.

Dále čtěte:

Hokejisté Pittsburghu zdolali Washington na jeho ledě šťastně 4:2. Na výhře Tučňáků se podílel i Petr Sýkora, který svým 22. gólem v sezoně vyrovnával na 1:1.

Hrdinou zápasu se ale stal Sidney Crosby, který skóroval dvakrát a zastínil tak domácí hvězdu Alexandra Ovečkina. Dvacetiletý Kanaďan zvyšoval na 3:2 necelou půl minutu před koncem, když jeho nahození před branku srazil do vlastní sítě bránící Bäckström.

Do prázdné branky pak pečetil už po třetí gólové přihrávce Jevgenije Malkina v zápase Jordan Staal. Ale ani Ovečkin nevyšel bodově naprázdno - asistencí se podílel na obou trefách Capitals.

Plíhal dal trestné střílení

Čeští hokejisté zařídili San Jose pohodlné vedení na ledě Minnesoty 2:0 po první třetině. Přesto ještě bylo ze zápasu drama.

Levému křídlu Žraloků Milanu Michálkovi stačilo pouhých 46 vteřin utkání a už načal skóre.

Ve 14. minutě vystihl rozehrávku domácích centr Tomáš Plíhal a řítil se sám na gólmana Wild Niklase Bäckströma.

Obránce Keith Carney ho hákoval a rozhodčí nařídil trestné střílení. To čtyřiadvacetiletý rodák z Frýdlantu s přehledem proměnil a poslal hosty do vedení 2:0.

Jenže Minnesota se nepoložila, na začátku druhé třetiny snížila a 29 vteřin před koncem základní hrací doby vyrovnala.

Útočník New Yorku Rangers Jaromír Jágr se sráží s brankářem Bostonu Alexem Auldem. | Foto: Reuters

V St. Paul nakonec došlo až na nájezdy, ty San Jose vyhrálo poměrem 2:1 a celkově zvítězilo 3:2. Michálek byl po zápase vyhlášen hlavní hvězdou zápasu.

Krejčí pomohl Bostonu k obratu. Zastínil Ovečkina

Až v samostatných nájezdech padla první a jediná branka zápasu mezi Rangers a Bostonem. O rozhodující penaltu se postaral Nigel Dawes a zařídil Jezdcům výhru 1:0.

Výborný s Novotným měli pevnou ruku

Na vítězství Columbusu 5:3 nad Tampou Bay se podíleli i dva Češi. David Výborný otevřel ve 12. minutě zápasu skóre, konečnou podobu výsledku dal minutu před koncem Jiří Novotný.

Prohře Chicaga s Edmontonem v prodloužení nezabránily ani tři body Roberta Langa, který dal gól a na další dva nahrál. O výhře Olejářů rozhodl ve 4. minutě nastaveného času Cogliano.

Washington - Pittsburgh 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Branky: 28. Laich, 40. Sjomin - 39. a 60. Crosby, 29. Sýkora, 60. J. Staal.

Detroit - Nashville 4:3 (2:0, 2:0, 0:3)
Branky: 12. Franzen, 16. Hudler, 36. Stuart, 37. Franzen - 52. Weber (Židlický), 55. Erat, 59. Tootoo (Erat, Hlaváč).

NY Rangers - Boston 1:0 SN (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0 - 1:0)
Branky: rozhodující nájezd Dawes.

Columbus - Tampa Bay 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
Branky: 12. Výborný, 20. MacKenzie, 32. Peca, 57. Chimera, 60. Novotný - 15. Halpern, 37. St. Louis, 38. Lecavalier.

Chicago - Edmonton 5:6 PP (1:1, 2:2, 2:2 - 0:1)
Branky: 8. Sharp, 29. Keith (Lang), 32. Williams (Lang), 44. Lang, 56. Byfuglien - 3. Penner, 31. Glencross, 39. Nilsson, 42. Reasoner, 47. a 64. Cogliano.

Anaheim - Montreal 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 1. Marchant, 53. Kunitz, 54. Pahlsson - 9. Kovaljov

Minnesota - San Jose 2:3 SN (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 25. Foster, 60. Rolston - 1. Milan Michálek, 14. Plíhal (trestné střílení), rozhodující nájezd Marleau

Dallas - Colorado 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky: 4. Barnes, 6. Robidas, 27. Richards