Hejduk dal dva góly. Střelec od přírody, říká Forsberg

27. 3. 2008 7:45
Dařilo se i Čechům v Columbusu
Milan Hejduk (vpravo) a Paul Stastny.
Milan Hejduk (vpravo) a Paul Stastny. | Foto: Reuters

Denver -  Tým Colorada Avalanche čekal doma ve středu těžký a velmi důležitý souboj v NHL. Hostilo totiž divizního soupeře a bezprostředního konkurenta v tabulce Západní konference - Vancouver Canucks.

Ve 14. minutě Laviny prohrávaly 2:1, jenže pak kouč Joel Quenneville zamíchal sestavou a postavil elitní útočné komando Hejduk, Forsberg, Stastny. Jeho tah se ukázal jako mistrovský.

Dále čtěte:

Ve 25. minutě poslal Peter Forsberg jeden ze svých geniálních pasů na Milana Hejduka. Ten trefil levou tyčku, puk se odrazil k Paulu Stastnymu a ten již Roberta Luonga překonal a vyrovnal na 2:2.

Ve 31. minutě tato trojice zvyšovala na 4:2. Tentokrát střílel Milan Hejduk po asistencích Stastnyho a Forsberga.

Do třetí třetiny mužstva nastoupila za stavu 5:3. Hned po 23 třetinách znovu udeřil Hejduk, opět mu přihrávali Stastny a Forsberg.

Hvězdná trojice stanovila konečné skóre duelu sedmého s osmým na 6:3 a po zásluze ovládla vyhlašování tří hvězd zápasu. Čechy může těšit, že tou hlavní se stal český útočník.

Peter Forsberg si podle agentury AP po utkání velmi pochvaloval spolupráci  celého útoku.

"Hráči věnují spoustu pozornosti Milanu a Paulovi, protože  to jsou skvělí hokejisté. Tvrdě dřou a pracují jeden na druhého."

AP připomíná, že Forsberg nastupoval v jedné formaci s Hejdukem  v sezoně 2002/03, tedy v ročníku, kdy odchovanec pardubického hokeje zvládnul nastřílet 50 gólů a Švéd se stal nejužitečnějším hráčem. Spolupráce jim tedy evidentně svědčí.

"Je skvělé hrát s Milanem. Je to střelec od přírody," cituje American Press rodáka z Ornskoldsviku.

V Columbusu řádili Češi

Sousedé z tabulky Západní konference se utkali i v zápase třináctého Columbusu s dvanáctým Chicagem. Domácí celek vyhrál jasně 4:0, u třech branek byli Češi.

Stejně jako si Aleš Hemský (vlevo) nepřišel na Mariána Gáboríka, nepřišel si Edmonton na Minnesotu. | Foto: Reuters

Na první nahrával Jiří Novotný, třetí střílel David Výborný a u čtvrté asistoval Rostislav Klesla. Jiří Novotný byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Celky pod čarou play off se za sebe na Západě pořádně namačkaly. Třináctý Columbus dělí po středeční výhře od devátého Nashvillu už jen pět bodů.

Jistotu nadstavbové části si doma v samostatných nájezdech vystřílel Anaheim, jenž se střetl s Los Angeles.

Své úspěšné "dostihy" tentokrát přerušili Olejáři z Edmontonu, kteří podlehli na ledě Minnesoty 1:3 a v Západní konferenci zůstávají desátí.

Columbus - Chicago 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Branky: 25. Lindström (Novotný), 48. Wilson, 49. Výborný, 52. Peca (Klesla)

Minnesota - Edmonton 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky: 4. Radivojevič, 8. Hill, 31. Rolston - 45. Pisani

Colorado - Vancouver 6:3 (1:2, 4:1, 1:0)
Branky: 31. a 41. Hejduk, 6. Leopold, 25. Stastny (Hejduk), 27. McLeod, 32. Guite - 10. Daniel Sedin, 14. Pyatt, 40. Salo

Anaheim - Los Angeles 2:1 SN (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 33. Ryan, rozhodující nájezd Schneider - 10. O'Sullivan