reklama

Vrátí se Jágr do reprezentace? V Evropě bych se dokázal připravit na olympiádu, prohlásil

Jaromír Jágr promluvil v rozhovoru pro ČT Sport o možném návratu do reprezentace. Jaromír Jágr promluvil v rozhovoru pro ČT Sport o možném návratu do reprezentace. autor: Lukáš Caha
Jaromír Jágr v rozhovoru s Robertem Zárubou pro Českou televizi prohlásil, že má stále dostatek času na nabídku z NHL. "Pořád je tam spousta mužstev s neuzavřenou soupiskou. Budu čekat tak dlouho, dokud mě to bude bavit," řekl legendární útočník. Pokud by měl zůstat v Evropě, zmínil dokonce Jágr možnost návratu do reprezentace. "Kdyby mě trenér oslovil a cítil bych se připravený," dodal.

Praha - Jaromír Jágr poskytl komentátorovi České televize Robertu Zárubovi rozhovor v šatně kladenského zimního stadionu a potvrdil, že pro něj angažmá v NHL zůstává prioritou. V případě, že Jágr zůstane v Evropě, nevylučuje možnou účast na olympiádě v Koreji. Ba naopak, rád by si na olympijském turnaji ve 46 letech zahrál.

Hudler, Polák nebo Kindl. Jágr není jediným Čechem, který si v NHL stále nenašel práci Hudler, Polák nebo Kindl. Jágr není jediným Čechem, který si v NHL stále nenašel práci Prohlédněte zde

Český útočník a majitel 1 711 startů v NHL ještě stále neví, kde bude v příští sezoně působit. Pořád ale v Kladně čeká na nabídku ze zámoří a připravuje se individuálně. "Všechno je možná, snažím se o tom tolik nepřemýšlet. Zbývá ještě nějaký čas, než začnou v NHL kempy. Zámořská soutěž pro mě zůstává prioritou," řekl Jágr v kladenské šatně.

Dlouhé čekání pětačtyřicetiletého matadora nijak neznepokojuje a věří v uplatnění za oceánem. "Budu čekat, dokud mě to bude bavit," prohlásil Jágr s úsměvem. Hokej v NHL miluju, strašně se mi líbí i zázemí a všechno okolo, proto si tam chci kariéru prodloužit," dodal.

"Spěchat nemusím já s agentem ani kluby v NHL, minimálně 30 dní do začátku sezony pořád zbývá. Vím, že je spousta mužstev s neuzavřenou soupiskou," řekl Jágr v rozhovoru pro Českou televizi v pořadu Jeden na jednoho. O zájmu Calgary prohlásil, že jej registruje od samého začátku, ale jak velký zájem kanadský klub má, to nedokáže posoudit.

Pokud by v NHL zůstat neměl, vidí Jágr několik dalších možností. "Ať už by to byla některá z evropských soutěží, nejen KHL, anebo Kladno. Tady bych mohl sám trénovat dvakrát denně a dokázal bych se připravit na vrchol sezony v podobě olympiády," překvapil Jágr tvrzením o možném návratu do reprezentace, ve které hrál naposledy na domácím mistrovství světa před dvěma lety.

"Kdybych sám věděl, že budu přínosem, a trenéři by mě oslovili, je možnost, že bych na olympiádě v Koreji startoval. Bez hráčů z NHL je ta šance ještě větší. A kdybych se nepřipravil, řeknu: nemůžu, nemám na to," pokračovala "osmašedesátka" o reprezentaci. Po zbytek rozhovoru Jágr spíše mlžil a sám je zvědav, jak se celá situace vyvine. "Uvidíme, co se stane," řekl.

Kde se řeči o příchodu Jágra berou? ptá se manažer Calgary. Mlží, nebo se zavřely další dveře? Kde se řeči o příchodu Jágra berou? ptá se manažer Calgary. Mlží, nebo se zavřely další dveře? Čtěte zde

U nabídek je pro něho klíčová celá řada faktorů. "Je to o tom jít do mužstva, kde mají třeba méně křídel, jít do mužstva, jež má větší šanci vyhrát Stanley Cup, a do mužstva, které hraje podobný styl hokeje jako já. A do mužstva, kde budu vědět, že tam je několik hráčů, u nichž vím, že bych si s nimi mohl rozumět," přiblížil Jágr.

Nezastírá, že velkou roli hrají i peníze. Ale z jiného důvodu, než aby navýšil své konto. "Je to o tom, že když vezmeš nabídku za minimum, může se ti také stát, že v půlce sezony ti řeknou 'ahoj' a nastupovat už vůbec nebudeš. Sám jsem zvědavý, jak to dopadne."

Vyjednávání považuje za určitou hru. "Je to takový poker, ani jedna strana neotevře zcela karty, čas navíc zatím nikoho netlačí. Spousta týmů ještě nemá uzavřenou soupisku a je tam mnoho mezer. Týmy a jejich manažeři také vysloveně nikam nespěchají. Vědí, že mají ještě měsíc do soutěže," připomněl Jágr.

"I já jsem navíc zjistil, že ne všemu lze věřit. Otevřely se mi v tomto oči, protože takové jednání jsem dosud nezažil," narážel Jágr na trochu překvapivý konec na Floridě.

reklama