reklama

Červenka si zvyká na třetí či čtvrtou lajnu. Nohy nejdou, není to jednoduché, popisuje

Roman Červenka zatím na Světovém poháru nebodoval, ve statistice plus minus má -1. Proti Výběru Evropy strávil na ledě necelých 12 minut. Roman Červenka zatím na Světovém poháru nebodoval, ve statistice plus minus má -1. Proti Výběru Evropy strávil na ledě necelých 12 minut. autor: Milan Kammermayer
Útočník Roman Červenka, který většinou bývá ofenzivním lídrem národního týmu, nedostává na Světovém poháru tolik času na ledě. Chybí mu tak potřebný rytmus. Přesto si váží šance hrát mezi hvězdami NHL a mrzí ho rychlá ztráta naděje na postup.

Toronto - Útočník Roman Červenka startoval na šesti mistrovstvích světa a dvou olympijských hrách, ale poprvé bude hrát na závěr velkého mezinárodního turnaje zápas jen o čest. Čeští hokejisté už na Světovém poháruv Torontu po porážkách s Kanadou (0:6) a Výběrem Evropy (2:3 v prodloužení) v závěrečném duelu proti Spojeným států americkým nemají naději na postup do semifinále.

Česká naděje se definitivně rozplynula. Kanada přehrála USA a zajistila si postup Česká naděje se definitivně rozplynula. Kanada přehrála USA a zajistila si postup Čtěte zde

"Je to na nic. Věděli jsme, že skupina bude těžká. Bylo to strašně rychlé. Přišla Kanada, dopadlo to, jak dopadlo. S Evropou to byl důležitý zápas, chtěli jsme zůstat ve hře. Při troše štěstí tam byl asi druhý bod k mání, ale bohužel to nevyšlo," řekl novinářům Červenka. "Pokusíme se aspoň poslední zápas vyhrát," přeje si.

Češi se o možnost bojovat až do poslední chvíle o play off připravili sami, teoretickou naději uťala výhrou nad USA Kanada. "Je to zklamání. Nálada není taková, když se jde do posledního zápasu s tím, že není o co hrát," litoval mistr světa z roku z Německa z roku 2010, který ještě o rok později získal na světovém šampionátu v Bratislavě bronz.

Třicetiletý slávistický odchovanec, který byl na Světový pohár dodatečně nominován za zraněného Davida Krejčího, se do přípravy na turnaj zařadil až po týdnu. Stihl v testu jen zápas v Pittsburghu s Výběrem Severní Ameriky a musel si zvykat na roli ve čtvrté či třetí lajně. To je netypická role pro ofenzivního lídra, který byl druhým nejproduktivnějším českým hráčem na květnovém mistrovství světa v Rusku.

Nohy po deseti minutách na střídačce nejdou

"Ale nenaděláte nic. Když sedíte, jdete na led po pěti šesti sedmi minutách, což je deset normálních, tak tam vlezete a nohy nejdou. Snažíte se odvést maximum, ale je lepší hrát aspoň patnáct dvacet minut. Ale takhle to je. Člověk je rád, že si tady může vůbec zahrát. Není to ale jednoduché," podotkl Červenka.

Jordán: I kdybychom už neměli šanci na postup, o výhru se porveme. Pro fanoušky Jordán: I kdybychom už neměli šanci na postup, o výhru se porveme. Pro fanoušky Čtěte zde

"Jsem rád, že se s Evropou povedla aspoň přesilovka. Když se dostane člověk do tempa, tak je to hned jiné. Postupem času se cítí lépe a lépe. Dostane se na puk, je v zápase, rytmu. Hned je to lepší. Člověk se cítí lépe, když se dostane do útočného pásma, chvíli se tam udrží a je na puku. Udělají se takhle dvě střídaní, pak je to něco jiného," navázal.

Soupeři jsou problém. Proti Kanadě jezdíte od ničeho k ničemu

Mrázek čaroval, ale zažil smutné déjà vu. Čechy nakonec položila jejich největší bolest Mrázek čaroval, ale zažil smutné déjà vu. Čechy nakonec položila jejich největší bolest Čtěte zde

Se 127 starty je jednoznačně nejzkušenějším hráčem českého výběru na Světovém poháru. Se 39 zápasy za Calgary ze sezony 2012/13 má z útočníků ale nejméně zkušeností z NHL spolu s Michalem Birnerem, který slavnou soutěž neokusil vůbec, ale hrál v zámoří v juniorské soutěži i v AHL. Užší kluziště, na kterém se turnaj hraje, mu ale takový problém nedělá.

"Na vše je méně času. Hlavní problém ale je, proti komu hrajete. Kvalita soupeřů je veliká. Týmy jsou silné, jsou to výborní hráči. Kanada hrála s pukem i bez něj, dvě třetiny tam jezdíte od ničeho k ničemu," poukázal Červenka na obrovskou kvalitu soupeřů. "S Evropou to bylo vyrovnanější, i když mají také skvělé hráče a měli spoustu šancí."

Na Červenku už čekají ve Fribourgu, kterému patří po šesti kolech švýcarské ligy desáté místo. "S manažerem jsme v kontaktu. Vím, že výsledky nejsou ideální. Já ale stihnu nejspíš až další víkend. Čekají na mě, uvidíme, jestli něčemu pomůžu. Snad ano," dodal Červenka.

Program, výsledky, statistiky. Vše o Světovém poháru v hokeji 2016 Program, výsledky, statistiky. Vše o Světovém poháru v hokeji 2016 Prohlédněte zde
reklama