reklama

Jágr: Sehráli jsme nejlepší zápas sezony. Jsme ale dřeváci

FOTO Hvězdy Kladna smetly Energii. Jágrův fén zabral Podívejte se obrazem na utkání hokejové Tipsport extraligy mezi Kladnem a Karlovými Vary. Foto: CPA - Eduard Erben
I když Rytíři proměnili proti Energii Karlovy Vary opět jen minimum svých šancí, za což Jágr své spoluhráče kritizoval, považoval zápas s Energií za nejlepší v sezoně.

Kladno - V nedělním zápase v Litvínově, v němž kladenští Rytíři utrpěli pátou porážku z posledních šesti zápasů, zavalil Jaromír Jágr své spoluhráče velkou kritikou.

Stačily čtyři dny a čtyřicetiletý útočník a zároveň majitel klubu úplně obrátil.

I když Rytíři proměnili v předehrávce 26. kola Tipsport extraligy proti Energii Karlovy Vary (3:0) opět jen minimum svých šancí, za což Jágr v neděli své spoluhráče kritizoval, považoval zápas s Energií za nejlepší v sezoně. 

"Dneska to byl nejlepší náš zápas v sezoně. I když jsme nedávali góly, od první do poslední minuty jsme ten zápas měli pod kontrolou, což se nám letos ještě nestalo. Nula je výborná, Honza Chábera chytal výborně, ale hlavní je, že jsme dneska hráli dobře všichni," řekl Jágr novinářům po zápase.

Jardo, při tom gólu Tomáše Plekance do prázdné branky jste mohl dát gól do prázdné brány. Nevyčítáte mu, že Vám nenahrál?
Byl jsem stejně obsazenej, takže jsem to nechal tak, ať si dneska dá taky gól a vylepší si statistiky.

Je už tímto zápasem definitivně zapomenuta předchozí kladenská série pěti proher v šesti zápasech?
Ani v těch zápasech jsme nehráli špatně, ale třeba jen čtyřicet minut, pak jsem odpadli, neudrželi jsme koncentraci a prohráli jsme. Dneska jsme nepolevili, měli jsme to pořád pod kontrolou.

Dlouho jste si ale nemohli poradit s výborným brankářem Tomášem Závorkou. Čím to podle Vás bylo?
Buď jsme my absolutní dřeváci, nebo je Závorka výbornej. Ale spíš to je obojí. Je to naše slabina v posledních zápasech, máme strašně moc šancí, ale nedokážeme je proměnit. Když se moc tlačíš do brány, je tam pak málo místa, jak to tam procpat. Vždycky je lepší chodit na brejky a nebo střílet z větší dálky.

Místo stále zraněného Jiřího Tlustého hrál letos poprvé ve Vaší lajně Pavel Patera. Byla to velká změna mít ho na druhém křídle?
Aspoň nám to teď Tlusťoch tolik nekazí. Ne vážně, po Pavlovi se uvolnilo místo ve druhý lajně, dostávají teď šanci hráči, kteří dřív neměli tolik místa a je na nich, jak se s tim poperou.

Jak jste spokojen s výkonem Marka Židlického, který vstřelil klíčový první gól a u obou zbývajících měl asistenci?
Byl to ode mě výbornej manažerskej tah, že tu je ještě další dva zápasy, musím se pochválit. Škoda jen, že to nevěděli diváci, možná by jich přišlo víc.

Čím to, že jich přišlo jen něco málo přes tři tisíce?
Musíš si uvědomit, že je teď venku zima, je to v televizi a pak Vary taky nejsou Sparta, aby bylo vyprodáno.

Neviděli tak Váš chytrý gól. To jste takhle chtěl skórovat pod Závorkovou rukou?
Gólman nečekal střelu, ale spíš přihrávku, tak už se přesouval a já tam docela dost místa, abych to trefil.

V neděli budete v dalším domácím zápase proti Liberci hrát ve zlatých dresech a výtěžek z jejich prodeje půjde do dětského domova v Ledcích. To byl Váš nápad?
První to musíš brát tak, že jsme dneska konečně vyhráli a v neděli to budem chtít potvrdit. Hlavní ale je, že to je dobrá věc a že půjde hodně peněz na dobrý účely.

reklama