reklama

Jágr v noci nespal. Po utkání byl rád, že vůbec slezl z ledu

FOTO Hvězdy doma. Jágr padal na ústa, Červenka zářil Podívejte se na fotogalerii ze šlágru extraligy mezi Kladnem a Slavií. Foto: CPA - Eduard Erben
Čtyřicetiletý útočník už není zvyklý mít na ledě tolik prostoru.

Praha - Jaromíru Jágrovi se splnilo přání, s hvězdami nabitým Kladnem téměř vyprodal pražskou O2 arénu, moc důvodů k radosti ale přesto neměl.

Kladno prohrálo se Slavii 2:3 a sám Jágr byl rád, že jen tak tak slezl z ledu. V bezesné noci na dnešek, během které zařizoval start hráčů z NHL do utkání, toho moc nenaspal.

"Včera jsem ohluchl a dnes jsem jsem z toho i oslepl," kroutil hlavou Jágr, díky němuž dorazily transfer karty ze zámoří na poslední chvíli jen těsně po úderu půlnoci.

Do té doby na telefonu zběsile sháněl komisaře NHL Garyho Bettmana, který sám start prvních šesti Čechů v extralize posvětil. I proto sám přiznal, že jeho výkon nebyl ideální. "Jsem unavený, sotva stojím na nohách. Navíc jsem hrál hodně, už nejsem zvyklý mít na ledě tolik prostoru," podotkl olympijský vítěž z Nagana.

Jágr vtipkoval, že se měl na Červenku vykašlat

"Kdyby to nevyšlo a my nemohli nastoupit, byli jsme připraveni zápas zrušit. Lidi by mě za to nenáviděli a nevím, kdo by přišel, kdyby nehrál nikdo z NHL," přiznal útočník Dallasu, kterého ale moc těšilo, že si do haly nakonec našlo cestu šestnáct tisíc diváků a při nástupu Jágra na led spustili ohromující potlesk.

"Jak jsem ale mohl vědět, že budou Červenka se Sobotkou tak řádit, měl jsem se na ně vykašlat," odvětil s úsměvem. Právě zámořská dvojice v barvách Slavie režírovala i třetí kladenskou porážku v sezoně. Bývalý spoluhráč Jágra z Omsku, Roman Červenka, první branku dal a na další dvě krásně přihrál.

Jágr: Mám sto deset kilo, rychlost nabírám od vlastní brány

"Je výborný, co mám k tomu víc říct? Vždyť jsem s nim hrál, ne? ptal se novinářů po zápase čtyřicetiletý útočník. Sám Jágr měl také několik velkých šancí, ale žádná z nich brankou neskončila. Legendární hokejista se tlačil před bránu a bavil diváky nádhernými průniky za obranu.

"No jo, ale to se není čemu divit. Mám sto deset kilo a nabírám rychlost už od vlastní brány, navíc hraji hokej už šestadvacet let, nějaký respekt beci mít musí," smál se stále Jágr.

Sám do extraligy nakročil po osmi letech, ale porovnávat úroveň soutěže tehdy a teď nechtěl, přestože byl rozdíl ve hře hráčů z NHL a extraligy markantní. Dokonce všech pět gólu v utkání zařídily právě elitní formace obou týmů. "Pro nás se totiž nic nemění, na naší lajnu budou týmy stejně nasazovat hráče z NHL, takže sami změnu soutěže vlastně ani moc nepocítíme.

reklama