reklama

Řezníček o Jágrově startu na sedm vteřin: Pravidla platí pro všechny, kluby to takhle chtějí

Aby mohl Kladnu pomoct v případné baráži, potřebuje Jaromír Jágr nasbírat 15 startů. Aby mohl Kladnu pomoct v případné baráži, potřebuje Jaromír Jágr nasbírat 15 startů. autor: Zlata Vostrá
Jaromír Jágr se do Kladna vrátil před koncem základní části, a aby týmu mohl pomoci v případné baráži, potřebuje do té doby nasbírat patnáct startů. Dá se předpokládat, že i v nejbližších zápasech Rytířů vyjede na led se zraněným kolenem pouze na pár sekund, aby zapsal start. Poněkud kuriózní situace, kterou ovšem nehodlá ředitel extraligy Josef Řezníček nijak řešit.

Jak se díváte na situaci kolem zraněného Jaromíra Jágra? Nepřišlo vám bizarní, když včera proti Prostějovu nastoupil na sedm vteřin?

Já nevím, co je na tom bizarního. Takhle jsou nastavená pravidla, jsou pro všechny stejná. Nezaznamenal jsem reakci, že by na tom bylo něco bizarního. Kluby to takhle chtějí. Je to jejich ochrana, aby se v baráži znenadání neobjevovali hráči, kteří by mohli zásadně ovlivnit výsledek.

Podstatou je, aby nikdo nevytáhl eso přímo na baráž…

Samozřejmě. Ty příklady tady před šesti, sedmi nebo osmi lety byly. Třeba Honza Kovář byl už v osmnácti letech výjimečný. Později působil ve dvou soutěžích, myslím, že tenkrát hrál v Ústí a v Chomutově, hrál baráže a patřil Plzni. Celou soutěž svým výkonem ovlivňoval.

Neuvažujete o výjimce ani v tomto případě, kdy jde o zranění?

Ne. Nemám žádné takové úvahy. Měnit v průběhu soutěže pravidlo, které je rozhodující pro baráž, mi vůbec nepřijde korektní.

Nemám na mysli změnu pravidla, ale udělení výjimky. Není velký rozdíl v tom, jestli Jágr nenastoupí, anebo odehraje sedm vteřin.

Nedovedu si to představit ani ve jménu Jaromíra Jágra. Podmínky zranění nebo nezranění mají všichni hráči stejné. Když jakýkoliv hráč přijde před koncem sezony a zraní se, pravidlo na něj dopadne stejně. Jiná věc je, když hraje v klubu kontinuálně, což ale v případě Jágra není. Hrál v NHL, za to já nemůžu, takhle je to dané.

Nepovažujete za nedostatek daného pravidla, když se dá de facto obejít tím způsobem, že hráč naskočí jen na pár vteřin?

Je to o tom, že se počítají nástupy do utkání. Když hráč nastoupí jednou do hry, je v zápise o utkání, považuje se to za absolvované utkání. Tak je popsaný soutěžní a disciplinární řád.

To už je zase výluka? přemítal Jágr. Sikorův zákrok si nepamatuje, v NHL by ale podle něj neprošel To už je zase výluka? přemítal Jágr. Sikorův zákrok si nepamatuje, v NHL by ale podle něj neprošel Čtěte zde

Je to v pořádku? Neuvažujete do budoucna o nějaké úpravě?

Ne, já se tou situací vůbec nehodlám zaobírat. Necítím v tomhle směru nic, co by se mělo upravovat. Pokud kluby pocítí, že je to špatně, že to na ně vrhá špatné světlo, mohou navrhnout změnu toho řádu.

Nemáte trochu obavy z varianty, že Rytíři vyhrají ve čtvrtfinále 4:0, v semifinále povedou a budou muset ztratit aspoň dva zápasy, aby Jaromír Jágr stihl splnit dostatečný počet pro baráž?

Ne, vůbec ne. To jsou jen úvahy novinářů.

Změna formátu v první lize teď postihla šest klubů, které budou skoro na sedm měsíců bez zápasů. Co říkáte na tuto situaci?

Kluby chtěly hrát ještě předkolo, ale to nebylo povoleno. Pokud by se hrálo předkolo, musely by některé kluby skončit ještě o týden dříve. Jiná varianta není, pokud se baráž hraje systémem na dva zápasy doma a dva venku, termínová listina nejde nastavit jinak. Věděli jsme to už před sezonou, ale soutěž je uzavřená, kluby teď můžou trénovat, hrály bez tlaku. Nehrají žádnou dekvalifikační soutěž, která by je stála peníze. Bylo to takhle nastaveno a vědělo se, že některé kluby skončí už v únoru.

Formát soutěže se měnil hlavně kvůli většímu zapojení mladých hráčů, ale takové Litoměřice nebo Benátky, kde tvoří mladíci větší část mužstva, mají v tuto chvíli už po soutěžní sezoně.

Já myslím, že jim soutěžní sezona neskončila. Pokud jsou to mladí hráči, mohou hrát v juniorech, nebo v případě Benátek je může povolat Liberec. Nepovažuju to za žádnou degradaci, sezona pro ně skončila pouze v této kategorii, kde mužstvo už nepůsobí. Mohou dohrát sezonu jinde.

Indiana Jones a Nagano. Ten příběh přesáhl sport, říká slavný producent o legendárním triumfu Indiana Jones a Nagano. Ten příběh přesáhl sport, říká slavný producent o legendárním triumfu Čtěte zde
reklama