reklama

Kat Vítkovic. Rákos ničil Ujčíka a pak sám rozhodl

Daniel Rákos Daniel Rákos autor: Zuzana Hronová
Rákos s Ujčíkem si na ledě i přes média vyřizovali účty

Pardubice - Z prodloužení sedmého čtvrtfinále mezi Pardubicemi a Vítkovicemi neuběhla ještě ani minuta a domácí se už radovali z vítězné branky.

Po minele vítkovického kapitána Jiřího Burgra při rozehrávce se kotouče zmocnil Daniel Rákos a tvrdým příklepem jej poslal pod víko Málkovy svatyně.

"Vítkovice udělaly chybu a já stál ve správný čas na správném místě, abych ji mohl využít. Jirka Burger měl puk a nevím, proč ho takhle odhodil, když měl čas. Dal mi to přímo na hokejku," popsal klíčovou situaci čtyřiadvacetiletý útočník.

"Já jsem vždycky hrozně moc nad střelami přemýšlel a nedařilo se, tak jsem teď o tom vůbec nepřemýšlel a vyšlo to," dodal s úsměvem.

Čtěte také:
Pardubice čtyřikrát doháněly, semifinále trefil Rákos
Čtvrtfinále Pardubice - Vítkovice jsme sledovali ŽIVĚ

Lajtmotivem utkání a vlastně celé série byl souboj právě Daniela Rákose a Viktora Ujčíka. Poté, co dostal Rákos za úkol ničit hru Ujčíkova útoku a dařilo se mu to, Ujčík prohlašoval v médiích, že se mu při vzpomínce na některé hráče otevírá kudla v kapse. Ti dva se během zápasu často "oťukávali".

Rákos navíc Ujčíkovi hned v prvních minutách pohmoždil koleno. "Po zápase jsem se mu za to omlouval, chtěl jsem hrát tělo, ale pohnul se jinak, už jsem se nemohl zastavit," omlouvalo svůj zákrok pardubické křídlo. "Vzal to, říkal, že věděl, že to nebyl úmysl jít na koleno," dodal.

Pardubičtí fanoušci reagovali na Ujčíkovo prohlášení v novinách rozvinutím obřího transparentu "Ujčíku, ty máš kudlu, ale my budeme střílet... góly."

Pardubice vs. Vítkovice: Drama, napětí a nečekané zvraty Pardubice vs. Vítkovice: Drama, napětí a nečekané zvraty Prohlédněte zde

Možná ještě víc Ujčíka trápilo, že právě Rákos vstřelil vítěznou branku. "Bolí mě noha, navíc on dal ještě rozhodující gól, takže jsem hrozně zklamaný."

To pardubický forvard nechtěl dělat ze vzájemné řevnivosti velkou vědu.

"Já bych tohle nechal úplně v klidu. Viktor Ujčík je jiný hráč, než třeba Platil, a vím, že to má narozdíl od Platila v hlavě v pořádku," řekl.

Vítězná branka mu však velkou radost udělala. "Určitě mě těší, že jsem to rozhodl, že jsem jim trochu zavřel pusu. Ale zase bych to nějak nepřeceňoval."

Hlavu si z Ujčíkových výroků nedělal ani Martin Bartek, který v rozhodujícím zápase vstřelil dvě branky.

"Ujčík je dost zkušený hráč na to, že by si takovéto věci měl opustit. No, ale ať si říká, co si říká, teď už mají po sezoně a my jdeme dál. V Americe jsem ale zažil ale mnohem vypjatější věci, tam si člověk na to zvykne."

Podle vítkovického trenéra Mojmíra Trličíka kanonýrovo "přilití olova do ohně" nemělo na průběh sedmého zápasu a jeho atmosféru příliš velký vliv. On sám prý veteránův osobní spor s některými  pardubickými hráči moc nesledoval a ani ho s ním nechtěl řešit.

"Já sám jsem si ničeho zvláštního nevšiml, ale Viktor si na tom ledě prožije věci, které my ze střídačky nevidíme, takže pak na ně nějak reaguje. Je to ale velký profesionál a své emoce umí zvládnout, takže jsem mu k tomu nic neříkal," dodal.

reklama