reklama

Procházka přemýšlí, co dál. Skončí další šampion z Nagana?

Libor Procházka. Libor Procházka. autor: ČTK
Kladno s ním neprodloužilo smlouvu na příští sezonu. Libor Procházka proto zvažuje, že ukončí kariéru. Doma má i zlato z olympiády v Naganu.

Praha - Čtyřicetiletý obránce Libor Procházka zvažuje, že ukončí hokejovou kariéru. Olympijský vítěz z Nagana totiž nedostal po sestupu z extraligy na Kladně smlouvu na příští sezonu a zvažuje, co bude dál.

"Je to tak. Zvažuji, že skončím, ale zatím ještě trénuju dál," řekl dnes Procházka deníku Aktuálně.cz.

Generační obměna na Kladně musela přijít

"Libor od nás nedostal novou nabídku. Uvědomuji si, co pro klub odvedl, a chci mu poděkovat. Zůstáváme přátelé, ale bohužel přišla generační výměna. Ta se dříve či později musela stát," cituje klubový web Kladna sportovního manažera Martina Vejvodu, který vysvětluje, proč Rytíři ztratili o jednu z klubových ikon v létě zájem.

Procházka v minulé sezoně odehrál za Kladno v základní části 39 utkání, ve kterých vstřelil jeden gól a přidal čtyři asistence. Další tři body (1+2) přidal v jedenácti zápasech baráže, ve které se Kladnu nepodařilo udržet extraligu.

"Chuť do hokeje mám střídavou," říkal dnes po telefonu hodně rozvážně. "Ještě nechci dělat žádné závěry, tak se nezlobte. Myslím, že definitivní rozhodnutí padne někdy v září, až vyjedu na led."

S Procházkou pokračují jen čtyři mohykáni

Z třiadvaceti hokejistů, kteří z Nagana přivezli do Česka nejslavnější hokejovou medaili, vedle Procházky pokračují pouze čtyři další hokejisté.

Pavel Patera sice rovněž nedostal nový kontrakt na Kladně, ale hráčskou kariéru si letos o rok prodlouží v extraligové Olomouci, Jiří Šlégr a Martin Ručinský se ještě definitivně nerozhodli, ale s největší pravděpodobností zůstanou nadále hráči Litvínova a Jaromír Jágr bude opět válet v dresu New Jersey.

Facebooková stránka autora článku - Adam Sušovský - Aktuálně.cz.

reklama