reklama

Končím s reprezentací, potvrdil Jágr. Doma už hrát nebude

Jaromír Jágr se s největší pravděpodobností už na domácím MS nepředstaví Jaromír Jágr se s největší pravděpodobností už na domácím MS nepředstaví autor: Roman Kučera
Útočník Jaromír Jágr po porážce se Švédskem v zápase o bronz na hokejovém mistrovství světa v Minsku potvrdil dřívější vyjádření, že v reprezentaci končí.

Minsk - Útočník Jaromír Jágr po porážce se Švédskem v zápase o bronz na hokejovém mistrovství světa v Minsku potvrdil dřívější vyjádření, že v reprezentaci končí.

Za rok na domácím šampionátu v Praze a Ostravě se dvaačtyřicetiletý olympijský vítěz z Nagana a dvojnásobný mistr světa již nepředstaví.

"Už jsem to prohlásil před dvěma zápasy, byla poslední šance (získat medaili). Škoda, nevyšlo to," řekl Jágr po utkání.

Velký rozhovor s Jágrem si přečtěte ZDE.

"Dnes jsme měli spoustu šancí, byly tam i dorážky. Neměli jsme ale ten správný klid v koncovce. To se nemůžeš naučit, musíš získat zkušenosti," podotkl nejproduktivnější Evropan v historii NHL, který má i na příští sezonu smlouvu s New Jersey.

Jágr mluvil o tom, že na dalším světovém šampionátu už nebude startovat, v úvodu turnaje v rozhovoru pro kanadskou televizní stanici TSN. Po výhře ve čtvrtfinále nad USA na svém profilu na facebooku uvedl, že v národním dresu už odehraje jen dvě utkání - semifinále a následný duel o medaili.

"Mám takový pocit, že se do toho dnešního stylu hokeje moje hra nehodí.  Užž hraje jiným způsobem, než ho hraju já. Já mám 110 kilo a nemůžu lítat tam a zpátky. Musím mít puk na hokejce. Zvlášť na velkém hřišti. Pak k sobě potřebujete hráče, kteří to hrají stejným stylem a ti už skončili, uvedl smířeně Jágr.

reklama