reklama

Kouč Komety Hadamczik: Klademe si ty nejvyšší cíle

Alois Hadamczik. Alois Hadamczik. autor: Lukáš Caha
Hokejisté Komety Brno touží po minimálních změnách v kádru pod novým koučem Aloisem Hadamczikem udržet medailové pozice z předešlých dvou sezon.

Brno - Hokejisté Komety Brno touží po minimálních změnách v kádru pod novým koučem Aloisem Hadamczikem udržet medailové pozice z předešlých dvou sezon. Jedinou ztrátou byl odchod reprezentačního obránce Michala Kempného do ruského Omsku, místo kterého přišli zkušený Tomáš Kaberle a Richard Stehlík.

"Klademe si nejvyšší cíle. To znamená udržet loňské pozice. Nebo být ještě lepší. Ale stejná přání mají všechny další týmy," uvedl Hadamczik na dnešní tiskové konferenci. V předešlém extraligovém ročníku Brno skončilo po semifinálové porážce s Litvínovem třetí, o rok dříve neuspělo ve finále se Zlínem.

"Obě nové posily do obrany nám hodně pomohou. Kaberle hrál dlouhá léta v NHL. Má přehled, výborné přesilovky, přesnou přihrávku. Stehlík je vysoký a silný. Jeho předností je velký důraz," zhodnotil změny v kádru kapitán Komety Leoš Čermák.

Hadamczikovi chybí mladí hokejisté

Kometa se ohlížela i po posílení útočných řad. "Měli jsme v hledáčku několik kvalitních hokejistů. Chtěli jsme získat dva útočníky. Jednali jsme se šesti hráči. Ale v Rusku i Švédsku hráčům nabízejí takové finanční podmínky, které české kluby nemohou splnit. A jen měnit hráče za hokejisty stejných kvalit nechceme. Nyní už musíme spoléhat na hráče, které máme," řekl Hadamczik.

V extraligových zápasech počítá s pravidelným nasazením šesti obránců. V kádru mu chybí talentovaní mladí hokejisté. "Problém je v tom, že mladí odešli do zahraničí. A momentálně nemáme k dispozici juniora, který by si řekl o místo v sestavě," uvedl Hadamczik. Jedním z talentů, jenž zamířil do juniorské soutěže za Atlantik, je sedmnáctiletý bek Libor Hájek.

V přípravě odehráli Brňané jedenáct zápasů. Pětkrát vyhráli, v pěti utkáních v normální hrací době remizovali a podlehli pouze Zlínu. Výsledkům Hadamczik nepřikládá velkou váhu. "Soupeři nebyli tak kvalitní, jak bych si přál. Na lepší protivníky bychom narazili v Lize mistrů. Ovšem tato soutěž je finančně hodně nákladná," konstatoval kouč.

Před sezonou se zaměřili Brňané na zlepšení přesilových her. "V první části přípravy byla efektivita lepší. V posledních zápasech už to tak dobré nebylo. Věřím, že zkušení hráči vezmou hru v přesilovkách na sebe a góly dávat budeme," řekl Hadamczik. Mrzí ho, že na začátku sezony bude týmu chybět zraněný útočník Petr Ton. Jednačtyřicetiletý střelec by se do hry mohl zapojit ve 4. kole.

reklama