reklama

Kundrátek si chce návrat do Třince užít, začal tu svoji seniorskou kariéru

Tomáš Kundrátek. Tomáš Kundrátek. autor: Milan Kammermayer
Tomáš Kundrátek se po osmi letech vrací do Třince, kde nastartoval svoji seniorskou kariéru. Dnes obránce bojuje v KHL v dresu Slovanu Bratislava.

Ostrava - Pro obránce Tomáše Kundrátka bude čtvrteční zápas Euro Hockey Tour proti Rusku v Třinci hodně prestižní. Šestadvacetiletého hráče Slovanu Bratislava před lety angažmá v Třinci katapultovalo k úspěšné seniorské kariéře.

"Slyšel jsem, že je vyprodáno, tak se na to těším. V Třinci jsou skvělí fanoušci, hodně lidí přijede i odjinud, za mnou přijede celá rodina. Ale nervózní nebudu, spíše mě to povzbudí," řekl Kundrátek na reprezentačním srazu v Ostravě.

Extraligový debut v šestnácti

Rodák z Přerova se pod Javorový dostal v patnácti letech a díky svému talentu už po roce debutoval v extraligovém áčku Ocelářů. "Mám na Třinec skvělé vzpomínky, hrozně moc mi pomohl. Dali mi prostor hrát v šestnácti extraligu, hrozně moc jim za to vděčím. Vždy tam bylo skvělé zázemí, teď mají novou arénu a myslím, že tam hokej dělají dobře," řekl Kundrátek.

Ještě donedávna využíval třinecké pohostinnosti k letní přípravě před kempem NHL. "Mám tam opravdu výborné vztahy, vždy mi tam dovolili trénovat. Teď to bude asi pět roků, co se tam vrátím," řekl Kundrátek a přiznal, že bedlivě sleduje i výsledky Ocelářů. "Teďka měli nějaká klopýtnutí, ale to se stává. Mají velmi kvalitní tým, věřím jim."

Z Třince v roce 2008 odešel na dlouhých sedm let do zámoří, ale přes 30 startů za Washington se v NHL nastálo neprosadil.

Před sezonou tak zvolil cestu do Evropy: dohodl se na smlouvě v Rize, během rozehrané KHL však přestoupil do Slovanu Bratislava a ve slovenské metropoli zažívá hokejové obrození. Během šestnácti zápasů dal pět gólů a na sedm přihrál.

Mistrovství světa bek zatím neřeší

"Když jsem tu po posledním repre srazu přišel, byli jsme na rozhraní play off, ale za tu dobu jsme udělali neskutečnou práci a neskutečně se nám dařilo. Já hraju pravidelně s Camem Barkerem, který vede bodování obránců celé KHL a hrozně mi to s ním sedí od začátku. Dostal jsem hodně důvěry a mám dobrou pozici," pochvaluje si.

Slovan si právě zajistil účast v play off KHL a už teď je jisté, že v něm narazí na suverénní CSKA Moskva.

"Kluci je v základní části dvakrát porazili, ale play off jsou jiné zápasy. Rozhodují většinou přesilovky, hraje se na 120 procent. Atmosféra na Slovanu je neskutečná, co jsem přišel, snad pokaždé bylo vyprodáno. Diváci nás hrozně ženou dopředu," řekl Kundrátek.

Zatím patří i ke stálicím výběru nového kouče Vladimíra Vůjtka, pod nímž absolvoval obě akce Euro Hockey Tour. Jistotu místa pro blížící se světový šampionát ale ani v nejmenším nevnímá.

"To je ještě hrozně daleko, já se soustředím na každý zápas. Teďka na Rusy. Budou to kvalitní zápasy. Nesmíme se nechat zbytečně vyloučit, hrát zodpovědně z obrany, nesmíme je nechat chodit do přečíslení," dodal Kundrátek.

reklama