reklama

Kysela dostal další pokutu. Asi nebudou doma Vánoce, řekl

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: ČTK
Litvínovský funkcionář označil řízení zápasu Vervy ve Zlíně za úmyslně tendenční. Teď musí zaplatit dvacet tisíc pokuty.

Praha - Další pokuta se valí na hokejový Litvínov za výroky jeho představitelů na adresu sudích v čele s Romanem Polákem po extraligovém utkání se Zlínem.

Po trenérovi Miroslavu Hořavovi, za jehož tvrzení Verva má zaplatit 10 000, disciplinární komise potrestala také Roberta Kyselu, jenž má ze svého na účet ČSLH poslat dvojnásobek. Původně mu přitom hrozila pokuta až 50 000 korun.

"Robert Kysela se dopustil přestupku poškození pověsti extraligy. Ten spočíval především v tom, že obvinil rozhodčí z tendenčního řízení utkání a v souvislosti s tím citoval anonymní e-mailové zdroje zmiňující možné korupční jednání, aniž by takové jednání bylo jakkoli doloženo," uvedl v tiskové zprávě šéf disciplinární komise Karel Holý.

Zápas prý byl řízen tendečně

Disciplinární komisi se nelíbila Kyselova prohlášení, že utkání, které nakonec vyhrálo PSG 6:5, bylo řízeno tendenčně a že možná došlo ke korupci.

Tvrzení o uplácení přitom o několik dní později sám Kysela dementoval (v rozhovoru zde), nicméně na jednostranném řízení zápasu nadále trvá. "Nejvíce nás rozčílilo tendenční rozhodování, jednostranné nesprávné rozhodování sudího," uvedl Kysela.

Kysela: Asi nebudou doma Vánoce

"Už jsem dostal 20 tisíc pokutu od BPA jako od hlavního marketingového partnera (extraligy), takže je to dohromady 40 tisíc. Asi nebudou doma Vánoce," reagoval na finanční postih Kysela po dnešní tiskové konferenci v Litvínově, na které klub představoval novou posilu Jakuba Petružálka.

"S odstupem času, byť si stojím za nějakými názory a hlavně za pohnutkami, které mě k tomu vedly, musím uznat, že ta vyjádření byla do tisku nevhodná. A musím říct, že kdybych byl na Řezníčkově místě, tak bych postupoval stejně," doplnil Kysela vážněji.

Co se týče nesprávných verdiktů v neprospěch Litvínova, které pomohly Zlínu k otočení zápasu ze stavu 2:5, měli ovšem Kysela s Hořavou částečně pravdu - jak potvrdila svým verdiktem komise rozhodčích (více zde).

Hrozí bojkot rozhodčích?

Extraligoví rozhodčí nicméně v dopise řediteli soutěže Josefu Řezníčkovi údajně požadují Kyselovu veřejnou omluvu, jinak prý budou utkání Litvínova bojkotovat. Alespoň to píše server isport.cz.

"Měl by se omluvit on (rozhodčí Polák) Litvínovu a ne já jemu. Beru to jako nerelevantní žádost. Podle mého on náš klub poškodil, protože ten jeho výkon byl tristní a špatný. Vůbec nechápu, za co bych se měl omluvit," uvedl už dříve pro ČTK Kysela.

reklama