reklama

Lišák Leška rozhodl oblíbenou fintou. Pořád funguje, těší ho

Petr Leška použil svou kulišárnu v nejlepší moment, rozhodl totiž o výhře Zlína v prvním zápase série. Petr Leška použil svou kulišárnu v nejlepší moment, rozhodl totiž o výhře Zlína v prvním zápase série. autor: Lukáš Drštička
Petr Leška v úvodním semifinále potvrdil, že patří mezi největší "lišáky" v extralize.

Zlín - Petr Leška v úvodním semifinále potvrdil, že patří mezi největší "lišáky" v extralize. Ve 29. minutě překvapil gólmana Třince Petera Hamerlíka i hráče Ocelářů dvěma otočkami za brankou a následným vyjetím u levé tyčky (na akci se podívejte ZDE).

Sedmatřicetiletý centr efektní akcí posunul Zlín do vedení 2:1 a domácí pak úvodní semifinále vyhráli 3:1.

"Zkusil jsem udělat první otočku a viděl jsem, že bek i gólman na to skočili a mysleli si, že vyjedu bekhendem, tak jsem udělal ještě jednu a zkusil to forhendem. Měl jsem ale štěstí, srazil si to tam gólman," řekl Leška novinářům.

"Někde jsem to viděl, ale už ji (fintu) moc nepoužívám," smál se zkušený útočník, jenž podobným způsobem v extralize již několik gólů dal. "Už si nepamatuju, kdy naposledy jsem to použil," řekl.

Peterek: Zase jsme mu to sežrali

Podle třineckého obránce Ctirada Ovčačíka, který byl v osudovém momentu na ledě, došlo k chybě v komunikaci s brankářem Hamerlíkem.

"Bylo to nedorozumění. Nechtěl jsem tam vjet, aby nám nevybruslil k brance," uvedl Ovčačík, který si ani v prvním okamžiku nevšiml, že se jednalo o Lešku.

To útočník Jan Peterek, další hráč na ledě, to věděl velmi dobře.

"Byl to klasický Leškův styl, když zpoza branky udělal obrátku a my jsme mu to opět sežrali. Zpoza branky je těžké hráče bránit, neboť je za ní schovaný. Udělal to parádně," ocenil Peterek fintu protihráče.

Sedláček: Pro gólmana je to hrozné

Jen slova chvály pro Lešku měl brankář Zlína Jakub Sedláček, který musí občas podobným akcím čelit na tréninku.

"Já jsem si myslel, že když jsem to viděl před deseti lety na stadionu, tak že je to naposledy. Teď jsem si na to vzpomněl, že když jsem byl malý, tak jsem to sledoval," smál se Sedláček, který se ale dokázal vžít do pocitu brankáře Hamerlíka.

"Je to hodně nepříjemné. Já ho (Lešku) znám, takže když to zkouší, tak to vím," podotkl.

Výhodou Lešky je podle něj menší postava. "On naznačí tělem, gólman cukne a už je tam pak o krok pozdě. Jak je menší, tak má nízko těžiště. Kdyby to dělal někdo větší, například Radek Bonk, tak nebude tak rychlý," řekl.

"Trochu tam zaspali, kdyby tam ale vletěl bek, tak má po ptákách," smál se Sedláček.

reklama