Lev konečně zlomil černou sérii, odnesl to Petružálkův Amur

31. 10. 2012 21:15
Pražský tým ztratil vedení během minuty, ale potom si jej vzal zase zpátky.
Hokejisté Lva Praha (zleva) Jiří Novotný, Jakub Voráček, Martin Škoula a Ondřej Němec slaví gól v utkání KHL proti SKA Petrohradu. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Černá série je zlomena! Pražský Lev po osmi porážkách v řadě v Kontinentální hokejové lize konečně zvítězil. Nováček soutěže si na svém ledě poradil s týmem Jakuba Petružálka Amurem Chabarovsk. Domácí vyhráli 5:2, když si tentokrát poradili s nepříznivým vývojem utkání. Po první třetině totiž prohrávali 1:2.

"Dnes jsme měli výborný pohyb, hráli do těla a hlavně jsme konečně proměňovali brankové příležitosti, což nás dovedlo k cennému vítězství. Hlavně z pohledu psychiky. Už jsme ho potřebovali," řekl po zápase trenér Kalous.

Lev vedený asistenti odvolaného trenéra Jandače Kalousem a Karamnovem začal dobře. Ve třetí minutě zakončil akci Klepiše střelou do odkryté branky Christensen. V první třetině se potom hrál nezáživný hokej. Až do předposlední minuty.

Surový dva góly, Klepiš dvě asistence

V přesilové hře nejprve vyrovnal Osipov a osm sekund před koncem úvodní části poslal hostující Amur do vedení Pyörälä.

Domácím naštěstí vyšel start i do druhé třetiny. Po 54 vteřinách vyrovnal po samostatné akci Surový. Právě slovenský útočník se stal hrdinou utkání, když ve 34. minutě zápas svým druhým gólem rozhodl.

Znovu vyrovnat mohl Osipov, ale tentokrát trefil jen tyč branky Tomáše Pöpperleho. Definitivně tak rozhodl v přesilové hře obránce Němec, který těžil z další přesné přihrávky Klepiše. Pátý gól dal Mikuš při závěrečné power play hostů.

Lev vyhrál poprvé od 1. října, kdy uspěl na ledě Jekatěrinburgu. V domácím prostředí zvítězil naposledy 24. září.

Kontinentální hokejová liga:

Lev Praha - Amur Chabarovsk 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Christensen (Klepiš, Škoula), 21. Surový (Porseland), 34. Surový (Mikúš), 53. Němec (Klepiš, Řepík), 60. Mikuš - 19. Osipov (Petružálek, Jaakola), 20. Pyörälä (Hytönen). Rozhodčí: Zacharov, Čerenkov - Michajlevič, Něstěrov. Vyloučení: 5:4, navíc Korovkin 5 min. a do konce utkání, Ožiganov (oba Chabarovsk) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4711.

Lev Praha: Pöpperle - Němec, Oystrick, Porseland, Škoula, Chára, Krejčík, Mikuš - Klepiš, Vrána, Christensen - Hossa, Mikúš, Surový - Řepík, Novotný, Bartečko - Birner, J. Svoboda, Sekáč. Trenéři: Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.

Chabarovsk: Murygin - Osipov, Ožiganov, Piganovič, Loginov, Korovkin, Jaakola - Petružálek, Hytönen, Pyörälä - Tarasov, Fisenko, Stepanov - Šitokov, Korotkov, Juňkov - Kosourov, Litovčenko, Buturlin. Trenér: Hannu Jortikka.

Další výsledky:

Barys Astana - Omsk 3:5, Čeljabinsk - Dinamo Minsk 2:0 (Bulis 1+0), Jekatěrinburg - Viťaz Čechov 4:5 po sam. nájezdech (za domácí Straka 1+1, Piroš 0+1), Magnitogorsk - Čerepovec 5:2, Ufa - Atlant Mytišči 5:3 (za domácí Blaťák 0+2), Kazaň - Jaroslavl 1:2, Nižněkamsk - Nižnij Novgorod 4:2 (za domácí Koukal 0+1), Petrohrad - Dinamo Riga 3:4, CSKA Moskva - Novokuzněck 3:5, Dynamo Moskva - Doněck 4:2 (za hosty Nedorost 0+1).