reklama

Litvínov bez Dudy obral Liberec o bod. Je bez kondice, říká Šlégr

Radek Duda toho zatím za Litvínov moc neodehrál. Radek Duda toho zatím za Litvínov moc neodehrál. autor: ČTK
Dřeli, ale stačilo to pouze na bod. Litvínovští hokejisté ve 40. kole Tipsport extraligy prohráli na vlastním ledě s Libercem 2:3 po nájezdech.

Litvínov - Dřeli, ale stačilo to pouze na bod. Litvínovští hokejisté ve 40. kole Tipsport extraligy vypálili na branku Liberce celkem třicet devět střel. Ján Lašák, hlavní postava Bílých Tygrů, však nestačil pouze na dvě z nich a dovedl tým k vítězství 3:2 po nájezdech.

Více o 41. kole extraligy čtěte ZDE

Do utkání v barvách Chemiků nezasáhl Radek Duda. Důvodem této absence je jeho špatná fyzická kondice. "Radek si je toho vědom. Zatím určitě nepředvádí to, co jsme si od něj slibovali," řekl Jiří Šlégr.

Duda zápas sledoval spolu s Jakubem Petružálkem a Martinem Ručinským pouze jako divák.  Do sestavy se naopak vrátil po zranění nejproduktivnější hráč týmu Viktor Hübl. A na výkonu první formace to bylo znát.

Birner: Vyhrál šťastnější

"Už jen z psychických důvodů je pro nás velmi důležité, mít Viktora na hřišti. Dnes nám znovu pomohl alespoň k tomu bodu," chválil svého spoluhráče autor vyrovnávací branky Robin Hanzl, jenž se trefil až v čase 59:36, .

Zápas nakonec dospěl až do nájezdů, v nichž byl jediným úspěšným střelcem Michal Řepík. "Určitě jsme dnes nebyli lepším týmem, spíše šťastnějším. Domácí hráli výborně," vysekl soupeři poklonu Michal Birner.

Liberec se tak ještě pevněji usadil na čele extraligy a vyhrál čtvrté utkání v řadě, celkově pak už své šestadvacáté a vede o 13 bodů. Alespoň dílčí vítězství zaznamenali Litvínovští v boxerské vložce, o kterou se postarali Tomáš Frolo a Jaroslav Vlach.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

reklama