Marná snaha. Čeští hokejisté prohráli i se Švédskem

7. 2. 2009 17:48
Švédsko - Česko 6:4
Tomáš Rolinek takto překonal švédského brankáře Liva
Tomáš Rolinek takto překonal švédského brankáře Liva | Foto: Reuters

Stockholm - Smělý plán Vladimíra Růžičky, který si přál vítězství na jednom podniku Euro Hockey Tour, znovu nevyjde. Hokejová reprezentace totiž na LG Hockey Games v sobotu prohrála s domácím Švédskem 4:6.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Jde už o druhou porážku českého národního týmu na turnaji, ve čtvrtek svěřenci kouče Růžičky podlehli Finsku 3:5.

Zkušený trenér se musel obejít bez několika opor, což se podepsalo na hře mužstva v obou utkáních. Zatímco s bílomodrým výběrem "Suomi" drželi Češi krok, proti modrožlutým "Tre Kronor" dnes neměli mnoho šancí.

Již od první třetiny ve Stockholmu jen dotahovali náskok Skandinávců.

Domácí dostal do vedení po necelých osmi minutách Rickard Wallin, nyní hráč Färjestadu. Ragnarsson vystřelil prudkou ránu od modré čáry a ležící Mensator nedokázal zlikvidovat hrozící nebezpečí ve svém brankovišti.

Naposledy v zápase se českému týmu podařilo vyrovnat. V patnácté minutě udělali Švédové minelu při přesilové hře, nechali ujet Tomáše Rolinka, jenž si po samostatném úniku vychutnal gólmana Liva.

Jenže ještě do konce první třetiny vrátil seveřanům náskok Linus Omark, který tentokráte už využil početní výhodu. Ještě hůře bylo Růžičkovým svěřencům v polovině druhého dějství, kdy Niklas Nordgren po přečíslení našel mezeru pod Mensatorem.

Z dvoubrankového rozdílu se švédští fanoušci radovali jen minutu, poté je zase trochu zchladil Rolinek. V přesilovce pět na tři se po rychlé kombinaci Bednáře s Markem dostal k puku útočník Magnitogorsku a snížil na 2:3.

Čtěte dále: Zklamaný střelec Čajánek: Měli jsme vyhrát i bez Jágra

A s brankami se najednou roztrhl pytel. Wallin dal o chvíli později také svůj druhý gól, ovšem ještě před koncem druhé části korigoval stav na 3:4 Jan Marek, kterého před bránou parádně našel Čajánek.

Do poslední třetiny měli lepší nástup Švédové, což rozhodlo. Kenny Jönsson se nemýlil a snížení Kůrky přišlo pozdě. Češi se marně snažili o vyrovnání, při hře bez brankáře naopak inkasovali pošesté, když se trefil Johan Harju.

Výsledek:
Branky a nahrávky: 8. Wallin (Ragnarsson, Nordgren), 17. Omark (Martensson, Weinhandl), 31. Nordgren (Berglund), 36. Wallin (Nordgren), 45. K. Jönsson (Thörnberg, Davidsson), 60. Harju (Nilson) - 15. Rolinek, 32. Rolinek (Marek, Bednář), 39. Marek (Čajánek), 53. Kůrka (Kumstát, Skuhravý). Rozhodčí: Laaksonen, Rantala (oba Fin.) - Winge, Källin (oba Švéd.). Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 10.422.
Švédsko: Liv - Magnus Johansson, Ragnarsson, Timander, Hedman, Akerman, K. Jönsson, Jonsson, Tärnström - Weinhandl, Martensson, Omark - Nordgren, Wallin, Berglund - Widing, Davidsson, Thörnberg - Nilson, Andersson, Harju. Trenér: Bengt-Ake Gustafsson a Roger Rönnberg.
Česko: Mensator - Rachůnek, Čáslava, Platil, Barinka, Němec, Krstev, Kutlák, Skrbek - R. Vrbata, J. Hlinka, V. Nedorost - Irgl, Marek, Rolinek - Bednář, Čermák, Čajánek - Kumstát, Skuhravý, Kůrka. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.