reklama

USA přestaly střílet góly. Moc si přihráváme, tvrdí kapitán

Američané se v utkání s Dánskem radovali pouze jednou, přesto to na výhru stačilo. Američané se v utkání s Dánskem radovali pouze jednou, přesto to na výhru stačilo. autor: Reuters
Američané se v pátek znovu trápili. Po výborném vstupu do turnaje, kdy postupně přehráli Finy, Nory i Rusy, přišla nečekaná prohra s Běloruskem a lehké to neměli ani v pátém zápase proti Dánsku.

Ostrava Američané se v pátek znovu trápili. Po výborném vstupu do turnaje, kdy postupně přehráli Finy, Nory i Rusy, přišla nečekaná prohra s Běloruskem a lehké to neměli ani v pátém zápase proti Dánsku.

„Byl to kvalitní zápas. Hrálo se ve vysokém tempu a hodně se bruslilo,“ všiml si jejich třiatřicetiletý kapitán Matt Hendricks.  

Po vyrovnané úvodní dvacetiminutovce se Spojené státy dočkaly první branky až v osmadvacáté minutě, kdy prostřelil gólmana Dahma Brock Nelson. Šance měl zaoceánský tým i v dalších minutách, ale další trefy se již nedočkal.

„Těžko říct, proč teď dáváme tak málo gólů. Hrajeme ale proti dobrým brankářům,“ snaží se najít důvod střelecké nemohoucnosti. „Občas si místo střely moc přihráváme. Nejlepší způsob, jak se proti těmto gólmanům prosadit je jít do dorážky.“

Neskórovali ani Dánové. Jedna jediná branka však náladu v ostravské ČEZ aréně, kterou se podařilo potřetí v řadě vyprodat, nezkazila a diváci si utkání znovu užili. 

Američané mají nyní den na odpočinek a v neděli se pokusí navázat na výsledky z úvodních duelů. „Musíme se poučit z chyb. Občas máme hodně času na puku a moc vymýšlíme. Pak ho ztratíme, soupeř je na to nachystaný a vyrazí dopředu do přečíslení,“ hledá nedostatky útočník Edmontonu. „Tímto jsme prohráli proti Bělorusku.

Dalším soupeřem jim bude Slovinsko, které na turnaji doposud nebodovalo a hrozí mu sestup z elitní skupiny. „Bude to jistě těžké. Mají velmi dobrý tým, který táhne Kopitar. Je to jejich lídr,“ říká útočník Edmontonu.

„Respektujeme jakékoliv mužstvo na šampionátu. Každý může vyhrát,“ dodává na závěr.

reklama