reklama

Postup jsme si nezasloužili, uznal Hrubec. Každý rok stejná odpověď, smutnil Kovář

Šimon Hrubec chytil ve čtvrtfinále 23 finských střel a pustil jedinou. Přesto to na vítězství nestačilo Šimon Hrubec chytil ve čtvrtfinále 23 finských střel a pustil jedinou. Přesto to na vítězství nestačilo autor: Reuters
Čeští hokejisté nedali Finsku ve čtvrtfinále mistrovství světa v Rize ani gól a na turnaji skončili ještě před zahájením medailové hry. Šimon Hrubec v bráně byl krátký na jedinou akci, a soupeři to přesto stačilo. Jan Kovář jede domů se sklopenou hlavou i ze sedmého šampionátu, kde poprvé vedl tým jako kapitán.

Na obou byly po prohraném klíčovém zápase znát velké emoce. Gólman Šimon Hrubec neměl na tiskové konferenci daleko k pláči, také prázdný výraz Jana Kováře jasně vypovídal o tom, že to zase nevyšlo.

0:1 s Finy, teprve třetí čtvrtfinále na MS, v němž Češi nevstřelili žádnou branku. "Odehráli jsme asi nejlepší zápas," překvapil přesto Hrubec svým hodnocením pro Českou televizi. "Vytvořili jsme si i dost šancí. Je škoda, že nám to uteklo," doplnil.

"Tušil jsem, že to bude o jednom nebo dvou gólech. Byl to náraz dvou podobných strategií, v takovém zápase rozhodují detaily. Zdálo se mi, že nevíme, jak na ně," podotkl gólman. Finy považoval za favority. "Byli jsme v tom zápase outsider, Finy tipuju na obhajobu triumfu," řekl.

Češi nedokázali využít patrně nejlepšího nástupu na turnaji ke vstřelení úvodní branky. Finové jejich nápor otupili a v otevřeném druhém dějství sami skórovali. David Musil odjížděl střídat, už nečekal od spoluhráčů přihrávku a soupeř se díky této neshodě dostal do útočného pásma.

Čekání na medaili pokračuje. Češi nedali Finsku gól, na MS končí už ve čtvrtfinále Čekání na medaili pokračuje. Češi nedali Finsku gól, na MS končí už ve čtvrtfinále Čtěte zde

"Po buly zůstal puk u nás, Finové si to hezky dali mezi kruhy a našli si i dorážku," vracel se ke klíčovému momentu Kovář. Jere Innala přetlačil Filipa Hronka a doklepl puk za bezmocného Hrubce.

"Čekali jsme, že nepadne moc gólů, jenže jsme nenašli k finské brance cestu. Snažili jsme se, bojovali jsme, ale moc jsme si nevěřili. Takový byl celý turnaj, čtvrtfinále bylo jen jeho odrazem," pokračoval kapitán.

Závěrečný tlak za vyrovnáním přišel příliš pozdě. "Bylo skvělé, co jsme na konci ještě vyprodukovali, nicméně asi jsme si to nezasloužili," popisoval sklíčeně Hrubec a Kovář se zaslouženým postupem Finů souhlasil.

"Hráli hodně defenzivně a k ničemu nás nepouštěli," komentoval. Taktiku Dánů, kteří podobně trápili český tým ve skupině, dovedli další seveřané k dokonalosti. Za záda Jussiho Olkinuory neprošla ani jedna z 28 střel.

Neuspělo ani Rusko, podceňované Kanadě podlehlo v prodloužení Neuspělo ani Rusko, podceňované Kanadě podlehlo v prodloužení Čtěte zde

Jednatřicetiletý Kovář zažil sedmý šampionát, k tomu byl před třemi lety také na olympiádě v Pchjongčchangu. Poprvé vedl mužstvo s céčkem na prsou, ale na úspěch znovu nedosáhl. V sedmi duelech zapsal pět bodů.

"Měl jsem být na ledě lepší lídr," pronesl sebekriticky. "Osobně je pro mě tento výsledek velkým zklamáním. Každý rok je to stejná odpověď, každý jsme se tady chtěli umístit lépe," soukal ze sebe útočník.

Zároveň ujistil, že ani další trpký turnaj ho od reprezentování neodradí. "Vždycky když o mě bude zájem, přijedu," slíbil mistr švýcarské ligy.

Češi měli místo boje o medaile svěšené hlavy, Slováci lovili puky z branky Češi měli místo boje o medaile svěšené hlavy, Slováci lovili puky z branky Prohlédněte zde
reklama