reklama

Plekanec se přidal k národnímu týmu, další posily z NHL zatím Lener marně shání

Tomáš Plekanec Tomáš Plekanec autor: Milan Kammermayer
Ve středu na jih Moravy přijedou čtyři zástupci extraligových finalistů Adam Polášek, Radim Šimek, Michal Birner a Michal Řepík.

Znojmo - Hokejová reprezentace dnes zahájila ve Znojmě další část přípravy na mistrovství světa v Rusku. K týmu kouče Vladimíra Vůjtka se nově připojila dvojice útočníků z NHL Tomáš Plekanec a David Pastrňák a další dva forvardi z KHL Jan Kovář a Tomáš Filippi. Ve středu na jih Moravy přijedou čtyři zástupci extraligových finalistů Adam Polášek, Radim Šimek, Michal Birner a Michal Řepík.

Vůjtek má aktuálně k dispozici 31 hráčů - tři brankáře, jedenáct obránců a sedmnáct útočníků. Vedení národního týmu zároveň řeší případné další doplnění týmu o hráče z kanadsko-americké soutěže, pro které skončilo play off porážkou v prvním kole. Vypadly Florida, Philadelphia a Chicago.

Teoreticky by tak Česko mohla posílit trojice Panterů Jaromír Jágr, Jiří Hudler a Jakub Kindl, trojice z Flyers Jakub Voráček, Radko Gudas a Michal Neuvirth a dvojice Jestřábů Tomáš Fleischmann, Michal Rozsíval.

"Situace je taková, že zatím nevíme nic," přiznal Vůjtek na dnešním srazu před zápasy proti Švédsku. "Příslib jsme měli od všech, ale momentálně nemáme žádnou zprávu. Telefonujeme jim, posíláme zprávy, ale nemáme zpětnou vazbu," uvedl reprezentační kouč.

O kontakt s hráči se snaží generální manažer Slavomír Lener. "Musíme počkat. U většiny z nich je den po vyřazení," řekl Vůjtek, který situaci bere s nadhledem. "Nevím, z jakého důvodu (hráči) nepřijedou. Jaké mají zranění a co mají dalšího. Jsou tam nešťastné smlouvy... Je to rozhodnutí každého hráče. Někdo je srdcař v národním mužstvu, někdo to bere jako svoji práci. A někdo má privilegia někde jinde," uvedl smířeně.

Až do samotného MS však podle všeho čekat nebude. "Pokud mají zájem hrát na mistrovství, měli by tady být dříve než před turnajem. Chtěli bychom, aby hráli případně proti Kanadě," poukázal Vůjtek na generálku na šampionát, kterou čeká národní tým příští týden v úterý v Praze.

Již s předstihem Vůjtek určil, že kapitánem týmu bude Plekanec, aktuálně jedna ze čtyř posil z NHL. Třiatřicetiletý útočník se chystá již na devátý světový šampionát. "Trenér zavolal, jestli přijedu. Jsem zdravý, takže nebyl důvod nejezdit," řekla opora Montrealu.

Juniorský mistr světa bude nastupovat v elitní formaci společně s Pastrňákem a Romanem Červenkou. "Červenka bude hrát nalevo. Dva roky na tom místě nastupoval v Omsku. Souhlasí s tím. Je mu jedno, na jakém postu bude hrát. Zkusíme to a uvidíme," dodal Vůjtek.

Aktuální složení týmu:

Brankáři: Matěj Machovský (Plzeň), Dominik Furch (Omsk/KHL), Pavel Francouz (Čeljabinsk/KHL),

obránci: Milan Doudera, Josef Hrabal (oba Třinec), Tomáš Voráček (Mladá Boleslav), Jakub Jeřábek (Plzeň), Adam Polášek (Sparta), Radim Šimek (Liberec), Michal Jordán (Carolina/NHL), Michal Kempný (Omsk/KHL), Jan Kolář (Chabarovsk/KHL), Tomáš Kundrátek (Slovan Bratislava/KHL), Petr Zámorský (Örebro/Švéd.),

útočníci: Michal Řepík, Michal Birner (Liberec), Tomáš Filippi, Jan Kovář (oba Magnitogorsk/KHL), Roman Červenka (Chomutov), Dominik Kubalík (Plzeň), Richard Jarůšek (Mladá Boleslav), Milan Gulaš (Färjestad/Švéd.), Lukáš Kašpar (Slovan Bratislava/KHL), Petr Koukal (Jekatěrinburg/KHL), Robert Kousal (Novokuzněck/KHL), David Pastrňák (Boston/NHL), Tomáš Plekanec (Montreal/NHL), Jiří Sekáč (Arizona/NHL), Tomáš Vincour (Novosibirsk/KHL), Martin Zaťovič (Togliatti/KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk/KHL).

reklama