reklama

Reprezentace má tři gólmany. Do Bratislavy dorazil Francouz a hned trénoval

Pavel Francouz Pavel Francouz autor: Milan Kammermayer
Gólman Pavel Francouz se připojil k české hokejové reprezentaci na mistrovství světa. V Bratislavě dnes s týmem absolvoval první trénink v dějišti turnaje. Trenéři tak už mají po odjezdu Jakuba Kováře k dispozici kompletní trojici do brankoviště: vedle Francouze ještě Patrika Bartošáka a Šimona Hrubce, z nichž už každý na šampionátu odchytal zápas.

Osmadvacetiletý Francouz patří v NHL Coloradu, ale v sezoně naskočil jen do dvou utkání a jinak chytal za farmářský tým Eagles v AHL. Ve vyřazovacích bojích byl připravený jako trojka za Philippem Grubauerem a Semjonem Varlamovem. Avalanche vypadli v druhém kole play off v sedmém duelu se San Jose v noci na čtvrtek. Ze zámoří se Francouz vrátil v sobotu večer.

Vedení národního mužstva nadále čeká na útočníka Radka Faksu z Dallasu. Pětadvacetiletý centr měl po vyřazení Stars ze Stanley Cupu potíže při výstupní prohlídce kvůli zranění ramena. Jisté je, že minimálně do čtvrtka nebude moci do turnaje zasáhnout.

Tak si Finové došli pro zlato a Češi pro bramboru. Projděte si výsledky MS v hokeji Tak si Finové došli pro zlato a Češi pro bramboru. Projděte si výsledky MS v hokeji Prohlédněte zde
reklama