reklama

Jágr nepřijede, je zdrcený psychicky i fyzicky. Z NHL přišla záplava omluvenek

Přijede Jaromír Jágr zachránit českou reprezentaci jako v roce 2010? Přijede Jaromír Jágr zachránit českou reprezentaci jako v roce 2010? autor: ČTK
Hokejová reprezentace již nebude mít žádné další posily ze zámořské NHL. Během úterý a středy se postupně z různých důvodů omluvili všichni hráči z týmů, které vypadly v prvním kole play off kanadsko-americké NHL.

Znojmo - Hokejová reprezentace již nebude mít žádné další posily ze zámořské NHL. Během úterý a středy se postupně z různých důvodů omluvili všichni hráči z týmů, které vypadly v prvním kole play off kanadsko-americké NHL.

Jako poslední tak učinil dnes v podvečer českého času hvězdný útočník Jaromír Jágr z Floridy, dříve stejný krok učinili další hráči v čele s Michalem Neuvirthem, Jakubem Voráčkem, Jiřím Hudlerem nebo Radko Gudasem.

"Jarda nám poslal dlouhou zprávu, ve které napsal, že si toho váží, ale že je po sezoně zdrcený z toho, jak dopadli v play off, že čekal, že půjdou dál. Také je fyzicky a psychicky oddřenej," řekl generální manažer reprezentace Slavomír Lener novinářům ve Znojmě, kde se český tým dnes večer utká se Švédskem.

"Strašně si toho váží. Napsal, že se mu hrozně těžko odmítá žádost od někoho, kdo chce pomoc; myslel pana Vůjtka. Hodně ho to bolí, protože něco podobného nemá ve svém rejstříku. Kdyby jen trochu cítil, že je na tom dobře, tak by to zvážil. Chce se připravit na další sezonu," uvedl Lener.

Hráči, kteří se Vůjtkovi omluvili z účasti na MS

Ondřej Pavelec (neprošel zdravotní prohlídkou)
Petr Mrázek (jedná o nové smlouvě)
Jaromír Jágr (unavený psychicky i fyzicky)
Jakub Nakládal (neprošel zdravotní prohlídkou)
Zbyněk Michálek (neprošel zdravotní prohlídkou)
Martin Hanzal (neprošel zdravotní prohlídkou)
David Krejčí (neprošel zdravotní prohlídkou)
Michael Frolík (neprošel zdravotní prohlídkou)
Radko Gudas (neprošel zdravotní prohlídkou)
Jakub Voráček (neprošel zdravotní prohlídkou)
Michal Neuvirth (neprošel zdravotní prohlídkou)
Jiří Hudler (jedná o nové smlouvě)
Michal Rozsíval (rodinné důvody)
Tomáš Fleischmann (necítí formu)

Vedení národního týmu ocenilo, že čtyřiačtyřicetiletý hráč rozhodnutí trenérům oznámil rychle. "Vážíme si toho, že napsal dlouhou a upřímnou esemesku. Určitě si budeme ještě volat, už se ale asi budeme bavit o něčem jiném. Postavil se k tomu tak, jak jsme potřebovali," podotkl Lener, který osobně věří, že Jágr ještě někdy reprezentační dres oblékne. I když po loňském MS prohlásil, že v národním týmu končí. "Třeba na Světovém poháru," přál si Lener.

Neuvirth neprošel lékařskou prohlídkou

V průběhu dne potvrdil svoji neúčast i brankář Neuvirth, který neprošel lékařskou prohlídkou. Osmadvacetiletý gólman, který ještě nikdy nereprezentoval, měl v závěru základní části problémy s poraněným kolenem. V play off ale chytal a držel šance Flyers v boji proti Washingtonu.

"Bohužel není stoprocentně zdravý. V play off sice chytal, ale tam běžně nastupují hráči se sebezapřením, skoro za všech okolností. Neprošel zdravotní prohlídkou klubu," řekl serveru iDNES.cz gólmanův agent Patrik Štefan.

Milí fanoušci, tak jsem si přečetl , že jsem se ještě nerozhodl reprezentovat ...... Poslední měsíc jsem hrál se zraně...

Zveřejnil(a) Radko Gudas dne 26. duben 2016

Neuvirthovi kluboví spoluhráči Voráček a Gudas na MS startovat nebudou také ze zdravotních důvodů. "Poslední měsíc jsem hrál se zraněným zápěstím a v posledních zápasech jsem hrál s opichy, abych necítil bolest," napsal Gudas na svém facebookovém profilu. "Přes léto se dám zdravotně do pořádku, abych mohl odvést dobrý výkon v dresu českého hokejového týmu na Světovém poháru. Bude to pro mne čest," uvedl kladenský rodák, kterému v NHL končí tříletá smlouva.

Voráček měl zlomenou nohu

Fit není ani Voráček. "Měl zlomenou nohu, taky jsme ani nedoufali. Ono to vypadá, že všichni odmítají, ale ty důvody jsou objektivní. Jiná věc je, kdyby Philadelphia postupovala. Tak by se to opichovalo dál, zranění by se neléčilo, možná zhoršovalo. Ten hráč to riskne," řekl Lener. Upřesnil, že vedení reprezentace nakonec nemělo zájem o obránce Floridy Jakuba Kindla, který v play off nehrál. "U Jirky Hudlera je to otázka kontraktu," doplnil na adresu třetího Čecha v kádru Panthers.

V prvním kole play off skončilo i Chicago, za které hrají Tomáš Fleischmann a Michal Rozsíval. Oba jsou sice zdravotně v pořádku, ale do Ruska nepřijedou.

"S oběma jsem mluvil. Fleischmann se necítí na první dvě lajny, sezonu měl všelijakou a férově řekl, že do třetí čtvrté lajny to není typově hráč. Velice si váží pozvánky," řekl Lener.

Rozsíval? Rodinné důvody

Obránce Rozsíval se omluvil z rodinných důvodů. "Jeden důvod je, že nemá kontrakt. A druhý je rodina. Je mu 37 let a říkal, že nebyl ještě u žádné rodinné oslavy a jeho syn má oslavu absolvování školy. V Americe je to velká událost, rodinná oslava a on by to chtěl zažít," uvedl Lener.

Trenér Vladimír Vůjtek tak má pro MS k dispozici čtyři hráče ze zámořské ligy - obránce Michala Jordána (Carolina) a útočníky Tomáše Plekance (Montreal), Jiřího Sekáče (Arizona) a Davida Pastrňáka (Boston).

reklama