reklama

Naganského vítěze Dopitu stíhá policie. Prý zkresloval účetnictví

Jiří Dopita na střídačce hokejové Olomouce. Jiří Dopita na střídačce hokejové Olomouce. autor: Zlata Vostrá
Kriminalisté vyšetřují majitele hokejové Olomouce Jiřího Dopitu na základě obvinění z přečinu zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění.

Praha – Majitel extraligové Olomouce Jiří Dopita má vážný problém. Policie ho podle deníku Sport začala stíhat na základě obvinění z přečinu zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění.

Že je něco v nepořádku, se dalo vytušit už v červenci, kdy kriminalisté na olomouckém zimním stadionu zabavili klubové účetnictví, které následně nechali posoudit znalcem. Ještě předtím se Dopita ve svém klubu vzdal z osobních důvodů funkce asistenta trenéra.

Od 30. října olympijského vítěze z Nagana stíhá policie. Klub HC Olomouc s. r. o. měl prostřednictvím Dopity v příslušných dokumentech za účtovací období let 2006 až 2012 uvést nepravdivé či hrubě zkreslené údaje. Tím ohrozil majetková práva občanského sdružení Hockey Club Olomouc, v jehož čele stojí Bohdan Nerušil.

Ten na Jiřího Dopitu podával trestní oznámení léta. Domnívá se, že nezákonně přišel o podíl v klubu. Nyní policie poprvé připustila, že by mohl mít pravdu. Obviněný Dopita i jeho advokát Michal Zahnáš se k případu odmítají vyjádřit.

reklama