reklama

Návrat do NHL? Forsberg míří do Flyers, tvrdí Spezza

Peter Forsberg (vlevo) v souboji s Jaromírem Jágrem. Peter Forsberg (vlevo) v souboji s Jaromírem Jágrem. autor: Aktuálně.cz
Švédský útočník rozhodnutí stále odkládá

Pittsburgh - Hokejový útočník Peter Forsberg stále drží v napětí generální manažery minimálně čtyř klubů zámořské NHL.

Švédská hvězda se snaží dostat do formy po vážném zranění kolene a nadále váhá s vyjádřením k případnému pokračování své kariéry v prestižní soutěži. Stejně tak zůstává tajemstvím, jaký tým z velké řady zájemců by mu byl nejbližší.

Šéf Philadelphie Flyers, bývalého Forsbergova zaměstnavatele, Paul Holmgren se po rozhovoru s hráčovým agentem vyjadřoval hodně neurčitě. "Nejsem přesvědčený, že se vůbec chce vrátit do NHL," cituje manažera server nhl.com.

Čtěte také: Zedníkovi šlo o život. Zápas NHL se přesto dohrál

"Vypadá to, že fanoušci berou jeho návrat do Flyers jako hotovou věc, ale já si tím jistý být nemůžu," dodává Holmgren.

Aby mohl Forsberg ve své hvězdné kariéře v NHL pokračovat, absolvoval složitou operaci pravé nohy. Ta sice dopadla úspěšně, ale není jasné, jak by operovaná končetina snášela extrémní zatížení v bojích o Stanley Cup. Proto čtyřiatřicetiletý Švéd stále váhá.

Spezza má jasno. Forsberg půjde do Flyers

Ale to ho neodradilo, aby nepověřil svého agenta Dona Baizleyho jednáním s kluby NHL o jeho případném angažmá. A zájem o Forsberga, který je se 166 body druhým nejproduktivnějším aktivním hráčem ve vyřazovacích bojích, je obrovský.

Čtěte více: Forsberg chystá velký návrat. Možná už příští měsíc

Minulý týden prý Baizley odmítl nabídky Dallasu, Nashvillu, Detroitu, Ottawy, Pittsburghu, San Jose a Calgary. Ve hře tak podle všeho zůstávají právě Flyers, Colorado, Vancouver a Chicago.

"Myslím, že je spousta týmů, které by měly zájem o uzdraveného Petera Forsberga. My jsme jedním z nich," prohlašuje generální manažer Vancouveru Dave Nonis.

Možnou odpověď ohledně případného Forsbergova směřování dal ve středu centr Ottawy Jason Spezza. Podle něho zamíří švédský útočník do Philadelphie.

"Nerad vám to říkám, ale míří do Flyers," prozradil Spezza novinářům. "Já bych ho chtěl mít také v Ottawě, ale nemyslím si, že se to stane," dodal.

Generální manažer Philadelphie prohlašuje, že Forsbergovo váhání chápe, i když se kvapem blíží uzávěrka přestupů v NHL.

"Peter musí udělat dvě těžká rozhodnutí. Jestli je zdravý a do jakého klubu zamířit. Dobře ví, jaký k tomu máme postoj my. On se musí rozhodnout sám. Je to už velký kluk," říká Paul Holmgren.

reklama