reklama

Navrátilec Petr Ton: Musím si to užít, i když se prohrálo

V modrém pekle je neusmažili! Historické Winter Classic ovládla Sparta Před největší návštěvou na hokejovém utkání v české i československé historii dokázali hokejisté Sparty porazit za brněnskými Lužánkami domácí Kometu 4:2. Foto: Milan Kammermayer
První zápas po zranění odehrál v pátek za Lužánkami brněnský útočník Petr Ton. Ten přiznává, že zápas si užil i přes prohru.

Brno - Po téměř čtyřech měsících se vrátil na soupisku brněnské Komety útočník Petr Ton a mohl si tak užít jedinečný zápas proti Spartě pod otevřeným nebem v brněnských Lužánkách, kam v pátek zavítalo 21 500 fanoušků.  

„Jsem rád, že jsem to utkání mohl odehrát. Špatný pocit z toho nemám. Byla to skvělá akce, úžasní fanoušci,“ řekl dvaačtyřicetiletý útočník po derby, ve kterém zvítězila Sparta 4:2. Ton odehrál celý zápas s celoobličejovým krytem kvůli zranění v obličeji

Jaký to bylo hrát po tak dlouhé době?
Stejné jako pro kteréhokoliv jiného hokejistu, který nastoupí po tak dlouhé době. Zápas byl dobře rozehraný, vedli jsme 2:0, ale pak jsme dostali ty góly. Je to zklamání nemít žádný bod. Musím ale uznat, že Sparta byla lepší.

Kdy jste se rozhodl, že budete hrát?
Už minulou sobotu (smích).

Pak ale během tréninku přišlo další zranění, tentokrát v obličeji…
Je to vážnější zranění. Kdyby to spravil jeden steh, tak ten kryt nepotřebuji. Tušil jsem už v úterý, že by se s tím krytem dalo hrát. Takový je sport. Když člověk dlouho nehraje, vypadne z rytmu a nenahradí to tréninkem.

Vyříkali jste si to s Tomášem Dujsíkem, jehož hokejka vám to zranění způsobila?
Ano. Ten kluk z toho byl také špatný, ale co mu mám na to v tu chvíli říct. Stalo se to při nácviku přesilovky. Pro mě úplně zbytečná situace. Pár nadávek schytal. To nebudu zastírat. Štvalo mě to. Jsem ale rád, že mě to nezastavilo a proti Spartě jsem mohl nastoupit.

Nepřemýšlel jste i nad tím, že už tu sezonu nedohrajete?
To zklamání je velké. Je to vidět i na mé náladě. To, že jsem mohl hrát po tak dlouhé době, mě žene dál na sklonku mé kariéry. Musím si to užít, i když se prohrálo.

Jak vznikal ten váš netradiční kryt obličeje?
Viděl jsem to u Martina Straky. Měl jsem to připravené už loni pro play off, když jsem měl vyražené zuby, ale použil jsem to až teď. Je to vzdušnější a pevnější, ale nemůžu se napít a utřít si pot.

Ceníte si tedy zážitku i přes porážku?
Hráli jsme o tři body, ale zápasů do konce základní části je ještě osmnáct a já věřím, že týmu pomůžu.

Hráči říkali, že ten led byl tvrdší. Máte z toho více utahané nohy?
Neřekl bych. Ledaři udělali obrovský kus práce. Na ty venkovní podmínky to bylo vynikající. Nelze to srovnávat s podmínkami v hale. Bylo to na špičkové úrovni. Chyba se může stát i na stadionu.

Mrzí prohra o to víc, že to bylo proti Spartě?
Mrzí každá porážka. Tu Spartu jsem ani neřešil. Soustředil jsem se na náš tým a na to, že jsem po tak dlouhé době byl jeho součástí.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

reklama