reklama

Někdejší manažer Pardubic a hokejové reprezentace Kusý zemřel

Zbyněk Kusý Zbyněk Kusý autor: ČTK
Podle webu deníku Sport měl Kusý odletět s přáteli na golf do Dubaje, ale k odletu nedorazil a nedal o sobě vědět. Posléze byl nalezen doma mrtev. Příčinu úmrtí Kusého vyšetřuje policie, zřejmě mu selhalo srdce.

Pardubice - Někdejší úspěšný manažer hokejových Pardubic Zbyněk Kusý, který působil i u reprezentačních týmů nebo ve fotbalové Slavii, ve 49 letech nečekaně zemřel.

Funkcionářská kariéra Kusého je spojena zejména s Pardubicemi, kde působil jako generální manažer v letech 1993 až 2011 a Východočeši pod jeho vedením získali tři extraligové tituly. Jako manažer se podílel i na triumfech seniorské a juniorské reprezentace na světových šampionátech. Byl také místopředsedou Českého svazu ledního hokeje.

"Tato zpráva nás všechny velmi zasáhla. Zbyněk Kusý pro pardubický i celý český hokej vykonal spoustu práce," uvedl generální manažer Dynama Pavel Rohlík na klubovém webu.

"Díky němu jsem mohl začít pracovat pro pardubický klub po ukončení hráčské kariéry, hodně jsem se od něj naučil. Za klub bych rád vyjádřil upřímnou soustrast všem pozůstalým," řekl Rohlík. Pardubický klub uctí památku Kusého minutou ticha před dnešním zápasem s Olomoucí.

Kondoluje i Slavia

Do fotbalové Slavie přišel Kusý v květnu 2012, už po roce však ve funkci generálního ředitele skončil. Pražský klub se letos dostal do insolvenčního řízení kvůli sporu s Kusým, který tvrdil, že mu Slavia dluží více než 13 milionů korun. Další pohledávku ve výši přes šest milionů korun prodal společnosti ze Samoy. Slavia dluh vůči Kusému neuznávala, v říjnu soud insolvenční řízení zastavil.

"Jsou situace, kdy veškeré pracovní a obchodní spory stojí stranou jako bezvýznamné. S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu o náhlém odchodu bývalého ředitele klubu Zbyňka Kusého. Všem pozůstalým vyjadřujeme naši upřímnou soustrast," uvedl dnes vršovický celek.

Podle webu deníku Sport měl Kusý odletět s přáteli na golf do Dubaje, ale k odletu nedorazil a nedal o sobě vědět. Posléze byl nalezen doma mrtev. Příčinu úmrtí Kusého vyšetřuje policie, zřejmě mu selhalo srdce.

"Ve čtvrtek před 23. hodinou jsme na základě ohlášení vyjížděli do Šermířské ulice v Praze 6, kde byl nalezen muž bez známek života. Koroner předběžně vyloučil cizí zavinění úmrtí a byla nařízena pitva," uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan pro Blesk.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

reklama