reklama

Hertl začal spolupracovat s mentálním koučem. Ví totiž, že bude bojovat i o novou smlouvu

Tomáš Hertl Tomáš Hertl autor: ČTK
Českého útočníka Tomáše Hertla čeká v NHL už pátá sezona. A třiadvacetiletý hokejista moc dobře ví, že bude v nadcházejícím ročníku hrát také o novou smlouvu. Navíc v San Jose skončil Patrick Marleau, odchovanec Slavie se tak může posunout v klubové hierarchii.

Praha - Tomáše Hertla, útočníka San Jose Sharks, čeká v NHL velmi důležitá sezona. Třiadvacetiletému odchovanci Slavie totiž končí smlouva a má poslední rok na to, aby nejen Žralokům ukázal, že si zaslouží parádní kontrakt. 

NHL je super, ale už odmala mi vštěpovali, že je reprezentace nejvíc, říká Sedlák NHL je super, ale už odmala mi vštěpovali, že je reprezentace nejvíc, říká Sedlák Čtěte zde

"Samozřejmě, když vám vyjde sezona, tak máte před vyjednáváním lepší výchozí pozici. Třeba Pastovi sezona opravdu vyšla, padalo mu to tam a hrál výborně, takže teď to má snazší. Ale nechci na kontrakt příliš myslet, budu se hlavně snažit, abych hrál dobře," plánuje Hertl, který v nadcházející vydělá před zdaněním 3,2 milionu dolarů (73,1 milionu korun).

Letošní sezona se San Jose tolik nepovedla. Tým z Kalifornie totiž vypadl hned v prvním kole play off. Hertl a spol. má tedy oproti loňskému létu, kdy San Jose hrálo finále Stanley Cupu, mnohem delší volno a tedy i čas na přípravu. 

"Trénuju už více než měsíc. Za chvíli začnu chodit i na led. Musím říct, že se cítím fyzicky moc dobře a všechno drží. V přípravě jsem udělal i nějaké změny. Vyměnil jsem kondičního trenéra a také jsem začal spolupracovat s mentálním koučem Marianem Jelínkem," prozradil Hertl novinky.

Hertl pracuje i na sebevědomí

Rodák z Prahy vysvětlil, proč se rozhodl pro mentální přípravu. "Lyžaři, tenisté, ale i hráči kolektivních sportů psychiku nepodceňují. Myslím si, že každý potřebuje pomoc, aby se třeba v rozhodujících situacích nepoložil. Chtěl jsem to prostě zkusit, protože jsem o tom uvažoval už hodně dlouho."

Miliony, jaké NHL ještě neviděla. Price je nejlépe placeným brankářem a trumfne McDavid Crosbyho? Miliony, jaké NHL ještě neviděla. Price je nejlépe placeným brankářem a trumfne McDavid Crosbyho? Prohlédněte zde

Sedmnáctý muž draftu 2012 vstoupil do nejlepší ligy na světě impozantně. V ročníku 2013/14 sbíral body jako na běžícím páse, ale sezonu mu předčasně ukončil Dustin Brown, který českého mladíka sestřelil kolenem. Možná i tento zákrok Hertla přibrzdil. 

"Samozřejmě se bavíme třeba i o zraněních, aby nepřišla další, ale takové myšlenky se snažíme úplně vymýtit. Na to nechci vůbec myslet, protože s tím stejně nic neudělám. Spíše pracujeme na lepším sebevědomí," naznačil Hertl detaily spolupráce s Jelínkem.

Blahobyt je v dnešní době velký a někteří hráči mu brzy podléhají, tvrdí Jelínek Blahobyt je v dnešní době velký a někteří hráči mu brzy podléhají, tvrdí Jelínek Čtěte zde

Hertla čeká v zámoří už pátá sezona a v San Jose si už stihl vybudovat silnou pozici. "V uplynulé sezoně jsem hrál oslabení i přesilovky. Z útočníků jsem byl druhý nejvytěžovanější hráč, takže prostor jsem dostal. Musím si tu pozici ale uhájit a mám teď poslední rok, abych ukázal, že mi mohou v týmu věřit, abych mohl hrát v elitních dvou lajnách," připomněl ještě český hokejista svou končící smlouvu.

Vedení San Jose se trochu překvapivě rozloučilo s ikonou klubu Patrickem Marleauem. "Patrick hrál celou kariéru za Sharks, takže pro fanoušky to asi nebude snadné. Co vím, tak klub mu nechtěl dávat dlouhodobou smlouvu, nakonec se nedomluvili. Myslím si ale, že to je velká škoda. Naopak ještě minimálně rok zůstane Joe Thornton a možná ještě někdo přijde. Uvidíme," prozradil Hertl. 

reklama